Son yıllarda orkideler çok moda oldu. Her zaman dinç olmaları için onlara en iyi nasıl bakılır? Aşağıda öğrenin. 

Orkideler, artık evlerimizde bile döşeme unsuru olarak takdir etmeyi öğrendiğimiz tropikal bitkilerdir .

Orkide: çekiciliğin özellikleri

Güzel ve büyüleyici bitkiler olarak kabul edilen orkideler tropik ülkelerden gelir . Yetiştiriciliği birkaç yıl öncesine kadar seralarda veya çok nemli ve sıcak ortamlarda yapılıyordu.

orkideler

Bununla birlikte, yıllar geçtikçe, en yaygın orkideler , tropik bölgelerden kesinlikle daha az ılıman sıcaklıklarla karakterize edilen daha fazla Avrupa ortamında da yetiştirilebilir . Bilim adamları daha sonra kesinlikle daha dayanıklı ve kolayca yeniden üretilebilir olan yeni melezlere hayat verdiler .

Orkidenin adı Latince kökenlidir ve testis anlamına gelir; bu terim, İtalya’ya özgü korkunç türlerin tabanında, dağlarda veya tepelerde açıkça görülen bazı tüberküllere atıfta bulunan bir terimdir.

Orkidelerin rengarenk çiçeklerinin yanı sıra yaprakları da çok güzeldir . Etli bir kıvamda bütün, oval veya şerit şeklindedirler. Çiçeklerin şekli çok belirgindir ve üstte üç çanak yapraktan ve altta üç taç yapraktan oluşur ve bunların orta kısmına etiket adı verilir.

Orkidelerin kökleri havai tip ve etlidir. Havadaki ve tutundukları yüzeylerdeki nemi emmeleri amaçlanır.

Çoğu zaman, ilk çiçeklenmeden sonra orkidenin öldüğü düşünülür ve ona bakılması unutulur. Gerçekte, sanılanın aksine evde sağlıklı bir orkide sahibi olmanın çok az püf noktası vardır. Ayrıca aşağıda size göstereceğimiz sağlıklı ve gür orkidelere sahip olmanızı sağlayacak bir numara var. Ne olduğunu görelim.

Güçlü orkideler? Tek kaşık yeter

Orkideleriniz henüz çiçek açmadıysa, hava değişimine ihtiyaçları olabilir. Aslında bu bitkiler genellikle mevsim değişiklikleri olduğunda çiçek açar. Her iki durumda da, orkidelerin gelişmesine yardımcı olabilecek doğal bir bileşen vardır . Köklerin çoğalmasını ve aktivasyonunu arttırmaya hizmet eder.

Tüm mutfaklarımızda bulunabilen malzeme sarımsaktır. Evet, doğru okudunuz. Sarımsak tozu orkidelerin üzerine sürülebilir. Aslında sarımsak, bitkileri mantar hastalıklarından ve böceklerden koruyan bir antibiyotiktir. Tüm ölü köklerin ve yaprakların çıkarılmasına yardımcı olabilir.

Orkideler için sıvı besin olarak kullanmak için bir bardağa bir kaşık eklemeniz yeterli. Daha sonra üzerine kaynar su dökmeniz ve iyice karıştırmanız gerekir . Camı içeriğiyle birlikte soğumaya bıraktıktan sonra.

sağlıklı orkideler

Orta boy orkideler için beş yemek kaşığı su ve kıyılmış sarımsak kullanılacaktır. 2 haftada bir tekrarlanması gereken bir operasyon. Orkidelere çok fazla sıvı gıda vermemek daha iyi olur çünkü aksi halde istenilen sonuç alınamayacaktır.