Domates ve salatalıkları doğru ve hızlı bir şekilde sulamak için özel bir hazırlık var. Uzmanlar bu yönteme hayran kalıyor.

domates sulama

Başparmağı yeşil olanlar veya küçük bir domates ve salatalık bahçesi düşünenler, en iyi sulama yönteminin ne olduğunu merak ederler. Her türlü fayda ve özelliğin elde edilebilmesi için sektördeki fidancılar her zaman bulunabilen doğal bir malzemenin kullanılmasını önermektedir. Bu suyu kullanarak birkaç basit adımda belirlenen hedefe kesinlikle ulaşabileceğinizi herkes bilmiyor .

Domates ve salatalık nasıl sulanır?

Yeşil parmakla doğanlar ve bir şekilde idare eden başka insanlar var . Her durumda, bahçeye küçük bir sebze bahçesi koymaya karar verenler, her zaman güvendikleri fidanlıktan tavsiye almalıdır.

Eski bahçıvanların çok eski bir numarası , domates ve hıyar mahsulü için muazzam miktarda yapabileceği anlayışıyla bugün kullanıma sunuluyor.

domates ve salatalık

Bu sebzeler açısından gerçekten zengin bir şey elde etmek istediğinizde , bu eski yöntemleri uygulayarak takip etmek daha iyidir. Bu, pişirme suyu olabilen veya başka bir soğuk yöntemle elde edilen pirinç suyudur.

Bitkileri sulamak için su ve pirinç: avantajları

Her şeyden önce, geleneksel tarifler oluşturmak için kullanılan pirinç pişirme suyunu kullanamayacağınızı anlamanız gerekir. Su bir kez eklendiğinde bitkiler için kullanılamaz.

Fidanlıklar, pişirmeden önce yıkamak için kullanılan pirinç suyundan bahseder – tuzsuz ve çeşitli katkı maddeleri olmadan. Endonezya’da yapılan bir araştırma, bu suyun salatalıkların ve hatta domateslerin iyi büyümesini sağlayan özellikler açısından zengin olduğunu doğruladı .

Domates ve salatalıkları sulamak için pirinç

Çoğu durumda, suyun kendisinin süt gibi olmaması için pirincin yıkanması her zaman önerilir. Eşsiz potasyum, fosfor, çinko, kalsiyum ve demir kaynağının yanı sıra vitaminler ve nişasta gibi diğer benzersiz özellikler sayesinde su atılmamalı, bitkiler için kullanılmalıdır . İkincisi   bakteri ve parazit saldırısına karşı koymak  için tavsiye edilir .

Bu suyun domates ve salatalıkları sulamak için sağladığı avantajlar şunlardır :

  • Eko-sürdürülebilir yöntem;
  • Sadece bitkilerin büyümesini değil, aynı zamanda sağlıklarını da destekler;
  • Parazitlerle savaşır ve topraktaki iyi bakterileri çoğaltır;
  • Ekonomik çözüm;
  • Hasat ve meyve bitkilerinde verimliliği artırır.

Yukarıdaki yöntem ayda iki kez uygulanır. Alternatif olarak, her zaman ayda iki kez yaklaşık bir litre su içeren bir kap alın. İçine 4 yemek kaşığı pirinç dökülür ve karıştırılır. İki saat yumuşamaya bırakın ve ardından ekinleri sulamak için kullanılacak suyu süzün .