Bir bardak tek malzemeyle orkidelerimizin kusursuz bir şekilde çiçek açmasını sağlayacağız. İşte ne olduğu.

Gıda dünyasında , bize besinleri ve doğru miktarda amino asit, vitamin ve mineral tuz vermenin yanı sıra, hiç beklemediğimiz farklı işlevlere sahip bazı yiyecekler var.

Bu nedenle tamamen doğal olan bu ürünlerin bir kısmı kozmetik amaçlı da kullanışlıdır ve cildimizin fiziksel sağlığı için endike olan ürünlerde bulunabilir.

Orkideler: İşte yemyeşil çiçeklerin gizli malzemesi

Bunun nedeni, bazı yiyeceklerin, özellikle meyve ve sebzelerin, salatalık kullanımı gibi cilt yaşlanmasını önlememize veya bizi rahatlatmamıza yardımcı olan özellikler içermesidir.

Ancak bu besinler sadece insanlar için yararlı olmakla kalmaz, kullanıldıkları takdirde gür ve bol çiçekler doğurma eğiliminde olan bazı bitkilerin büyümesi için gerçek müttefikler olabilirler .

Aslında hemen hemen hepimizin evlerinde odalarımızı ve balkonlarımızı süsleyecek bitkiler var ama çoğu zaman onları etkili bir şekilde büyütemiyor ve havlu atıyoruz.

Orkideler: Onları iyi çiçeklendirmenin sırrı

Genellikle, yeşil parmakları olmayan veya bir bitkiyi korumak için fazla zamanı olmayanlar, onlara bakmak için daha az zamana ihtiyaç duydukları için sulu meyveleri satın alma veya hediye olarak verme eğilimindedir.

Bunlar, bitkilerde nemi tutmaları nedeniyle çok faydalıdır ve bazılarının elektronik ekipmandan gelen radyasyonu çekip azalttığı söylenir.

Bu nedenle 2000’li yılların ortalarından itibaren çoğu gencin bilgisayarında bulundurma eğiliminde olduğu çok küçük sukulent bitkiler de süpermarketlerde satılmaya başlandı.

nasıl devam edilir

Ama gelmiş geçmiş en sevilen bitkilerden biri de , piyasada zevkinize göre farklı türlerde bulunsa da herkesin sevdiği çiçeklere sahip orkidelerdir .

Gelmiş geçmiş en zarif bitkilerden biri olarak kabul edilen orkidelerin mumsu yaprakları ve güzel çiçekleri vardır ve kullanıldığında bu çiçekleri daha gür yapan bir madde vardır.

Aslında sadece bir savoy lahana alın ve fazla yaprakları çıkardıktan sonra onu iki parçaya ayırıp yarısını bir karıştırıcıya yerleştirip her şeyi çok küçük parçalara ayırıyoruz.

Orkideler: Onları iyi çiçeklendirmenin sırrı

Sonra her şeyi suyla karıştırıyoruz ve bir süzgeçle suyunu alıyoruz ve özellikle B grubu vitaminler açısından zengin olacak yeşilimsi bir sıvıyı nasıl elde edeceğimize bakacağız.

Bu sayede orkidelerimiz bu maddelerle beslenecek ve güçlü çalılar ve yapraklarla, her zamankinden daha görkemli ve bol çiçeklerle büyüme eğiliminde olacak ve komşumuzun kıskançlığına yol açacaktır.

Devam edebilmek için, bir bardak lahana sıvısını doğrudan toprağa ve biraz da köklere ve yapraklara dökün ve birkaç gün sonra ilk etkileri görmeye başlayacaksınız.