Üç yıl boyunca gür ve güzel çiçeklere sahip olmak için, bu bileşenlerle sadece bir fincan yeterlidir: fidancının yöntemi hemen işe yarar.

Renkler ve kokularla dolup taşan bir çiçek bahçesine veya terasa sahip olmak tek kelimeyle güzeldir ama aynı zamanda bitkileri tanıyıp bakımını da bilmeniz gerekir. Sürekli değişen ihtiyaçların yanı sıra birçok tür vardır ve – her zaman değil – benimsemesi kolaydır. Deneyimli bahçıvanlar küçük bir sırrı açığa çıkarmak ister çünkü sadece bir bardak doğal gübre ile çok şey elde edebilirsiniz.

Bitki gübresi ne için kullanılır?

Doğal olması daha da iyi olan gübre, bitki için bir dizi besin maddesinden oluşur. Genellikle kalsiyum, potasyum, kükürt ve toprak için tüm besin maddeleri açısından zengindir, bitkinin sağlıklı büyümesine ve güzel çiçeklere sahip olmasına yardımcı olur.

Toprak verimli olmalı, uygun şekilde beslenmeli ve nemlendirilmeli, bitkiye gelişme ve bakım için ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlamalıdır.

Bir gübrenin görevleri şu şekilde özetlenebilir:

  • Toprağı gübreleyin
  • Toprağı iyice besleyin
  • Bitkinin mikrop, bakteri ve anormallikleri durumunda yardımcı olur.
Bitkiler için gübre

Genel olarak gübre, bitki türüne göre yılın farklı zamanlarında toprağa verilmelidir. Kullanılan içerik ne olursa olsun, bu ürün toprağın pH’ına yardımcı olur ve köklerden derinlemesine besler .

Kimyasal gübreler vardır, ancak bunları temel bitki besinleri açısından zengin bir bileşen yardımıyla evde hazırlamak da mümkündür .

Bu doğal gübre ile yemyeşil çiçekler

Onlar, bir malzemenin kullanımını içeren belirli bir tarifi ortaya çıkarmak isteyen uzman bahçıvanlardır. Bu bilinen ve çok sevilen bir meyvedir , genellikle tek başına veya tatlı ve dondurma yapımında kullanılır.

Kabuğunun, özellikle her zaman sağlıklı ve bereketli çiçeklere sahip olmak isteyenler için bitkiler için mükemmel bir doğal gübre olduğu keşfedilmiştir. Ana bileşenler aşağıdaki gibidir:

  • Papaya kabukları
  • Şelale
Papaya gübresi

Bu iki basit malzemeyi alın ve bir karıştırıcıya yerleştirin. İki dakika karıştırıp doğrayın ve ardından hepsini bir kaba dökün. Birkaç dakika sonra doğal gübre olarak kullanılacak mükemmel bir sıvı elde edilene kadar süzün.

Uygun bir miktarı doğrudan toprağa dökün ve etki etmesi için bırakın: Bu besin yaklaşık bir ay sonra tekrar verilebilir , böylece bitki ihtiyacı olan her şeye sahip olur ve çiçekler sağlıklı olduğu kadar güzel de olur.

Bilmeyenler için papaya, antioksidan bakımından zengin , Caricacee familyasına ait tropikal bir meyvedir . Meksika’da küçük bir ağaçtan doğdu, turuncu – sarı veya yeşil gibi farklı kabuk renkleri ile kendine özgü ve uzun bir şekil sunuyor.

Potasyum, magnezyum, C vitamini, A vitamini, folat ve karotenoidler açısından zengin olduğu için gübre olarak kullanılır .