Çiçeklenme, bir anda nasıl elde edilir? Siz farkına varmadan içimdeki çiçeklerin patlaması için ihtiyacınız olan tek şey bu malzemeden bir bardak! İşte kesinlikle bilmediğiniz numara. Bahşiş için bize teşekkür edeceksiniz.

Bitkilerin çiçek açması görülmesi gereken en güzel şeylerden biridir ama bildiğimiz gibi bunu başarmak her zaman kolay değildir. Bir nanosaniyede nasıl tonlarca çiçeğe sahip olabileceğinizi biliyor musunuz ? Sadece bu malzemeyi kullanarak.

Doğal malzemelerle çiçeklenme

Bugün İtalyanların evleri giderek yeşilleniyor . Bitki satın almak veya başkasına vermek, sevdiğimiz birine hürmetlerimizi sunmak için her zaman tekrarlanan ve takdir edilen bir jest olmuştur. Yeni evlilere veya yeni ev sahiplerine şans ve mutluluk dilemek veya iyi bir alamet olarak kaç kez bir bitki verdik ?

Çiçekli

Bu yeşil mücevherler her zaman çok hoş karşılanan hediyelerdir, ancak dikkatle ele alınmalıdır . Aslında, bitkilerimize çok fazla zaman ayırsak ve doğru bakımı yapsak bile, hayatta kalamazlar veya her zaman donuk ve çok parlak görünmezler.

Örneğin, bir bitkinin çiçek vermediği hiç başınıza geldi mi ? Bu durumda, inanılmaz bir gösteriyi, çiçek açma gösterisini kaçırdınız . Bununla birlikte, bu küçük yeşil akciğerlerin bazen çiçek açması nasıl mümkün olabilir? Size açıklayacağız.

Kendinizi bu sorunla karşı karşıya bulduysanız, okumaya devam edin ve çözümü bulacaksınız. Anında çiçeklenme için ihtiyacınız olan tek şey bu malzemeden bir bardak.

Çiçekleri bir anda doğuran gizli madde

Bir bitkiye bakmak basit bir şey değildir, bunu hepimiz biliyoruz. Siz de mutlaka hayatınızda en az bir kez bir bitkinin ölümüyle uğraşırken bulmuş olacaksınız veya belki de durup düşünmüşsünüzdür: neden çiçek avlamıyorsunuz? Nerede hata yaptım?

ÇiçekliBir bitkinin sağlıklı ve bereketli büyümesi için sevgi ve ilginin her zaman yeterli olmadığını bilmelisiniz . Ayrıca biraz “itmeye” ihtiyacı var , özellikle çiçeklenme hakkında konuşuyorsak .

Bir anda bitkinizde doğan birçok küçük çiçeği görmek ister misiniz ? O zaman tek bir malzemeye ihtiyacınız var ve sonuca hayran kalacağınızı garanti ediyoruz! Öğrenmeye hazır mısın?

Bahsettiğimiz malzeme sadece mercimek ! Doğru okudun. Her gün tükettiğimiz ve mutfağınızda mutlaka bulunduracağınız bu baklagiller mükemmel bir doğal gübredir ve bitkiler için kısa sürede çiçeklenmeyi garanti eder .

Çok kısa bir süre içinde yeşil mücevherlerinizden birçok küçük çiçeğin doğacağını göreceksiniz. Mercimek nasıl olur da bu mucizeyi gerçekleştirebilir? Cevap gerçekten çok basit. Bu baklagiller, hem insanlar hem de bitkiler için iyi olan tüm mineral tuzları olan bor, potasyum, fosfor ve azotun doğal bir kaynağıdır .

İkinci durumda örneğin köklerin daha sağlıklı ve sağlam olmasına ve çiçeklerin büyümesine yardımcı olurlar. Ne yapman gerektiğini merak ediyor musun? Yere bir kaşık mercimek sokmak zorunda kalırsanız? Acele etmeyin, size bu adımı da açıklıyoruz.

Kendi doğal gübrenizi yapmak için bir bardak kuru mercimek ve bir galon suya ihtiyacınız olacak. Prosedür sezgisel ve gerçekten çok basit: mercimekleri suya dökmeniz ve 4 saat dinlenmeye bırakmanız yeterli.

Bu süre sonunda suyun sarıya döndüğünü göreceksiniz . Bir süzgeçle süzün ve bitkilerinizi sulamaya başlayın : dört saatlik dinlenmede mercimek, bitkinizin büyümesini ve çiçek üretmesini sağlayacak vitaminleri ve mineral tuzları suya salmış olacaktır.

Tamamlamak. Kısa sürede doğal bir gübre yaptınız . Kullanımına dikkat edin: Bu uygulama en az 3 ay boyunca ayda sadece bir kez tekrarlanmalıdır. Mercimeklerin bitkilerin çiçek açmasını sağlayan sihirli özelliklerini biliyor muydunuz?

Artık siz de bir uzman olduğunuza göre, başka bir tekniği daha açıklayacağız : mercimekleri sadece suda bekletmekle kalmaz , aynı zamanda onları harmanlayabilirsiniz . Küçük bir tozun oluşacağını göreceksiniz . Bu tozu aldıktan sonra bitkinizin toprağına üç çay kaşığı koyacaksınız . Etkisi aynı olacak – süper gübre .

mercimek