Çiftçilerin evde zencefil, limon otu ve sarımsak yetiştirme yöntemini neredeyse hiç kimse bilmiyor: hemen öğrenilmesi gereken bir numara.

Teknolojiden oluşan bir dünyada, bugün insanlar dünya ile tekrar doğrudan temas kurmak istiyor. Her zaman yeşil bir parmağınız olmasa bile, evde küçük bir DIY bahçesine sahip olmak birçok kişinin hayalidir. Bu durumda çiftçiler , uygulaması kolay yöntemiyle imdada yetişiyor . Bu, doğrudan ev bahçesinde zencefil ve limon otu yetiştirmek ve ayrıca sarımsağı çoğaltmak ve istediğiniz zaman hazır bulundurmakla ilgilidir. Nasıl yapılır? Bu kadar basit.

Çiftçi yöntemi, evde zencefil ve limon otu nasıl yetiştirilir?

Evde küçük bir yeşil köşe isteyen ve aynı zamanda kendilerini bir şeyler yetiştirmeye adayan birçok insan var. Farmer’s Method size adım adım , sadece birkaç adımda zencefil ve limon otu yetiştirmeyi öğretir.

Zencefil yetiştirmek için hazır ve yıkanmış ürüne sahip olmak gerekir . Daha sonra her parça ikiye bölünür ve bir cam kaseye veya cam pişirme kabına yerleştirilir.

zencefil yetiştirmek

Bu noktada su eklenir ve üzeri ıslak bir bezle örtülür. Zencefili kendi haline bırakın ve bir hafta sonra ilk kökleri görebileceksiniz. Henüz gelişmemişlerse, işlemi bir hafta daha tekrarlayın. Zencefilin köklü kısımları daha sonra diğer zencefil bitkilerinin sonsuza kadar büyüyebilmesi için topraklı bir vazoya konulmalıdır .

Aynı şey limon otu için de geçerli, çok kolay bir yöntemle istenildiği kadar çoğaltılabilir.

limon otu yetiştirmek

Saplarını alıp ince olan alt kısmını bıçak yardımıyla kesin. Mevcut tüm saplar üzerinde işlem tamamlandıktan sonra, her dal için suyla dolu bir kavanoz hazırlayın (çift veya grup halinde değil). Suyu akışına bırakın ve birkaç gün sonra ilk kökleri fark edeceksiniz.

Kökler geliştikten sonra , sapları toprağın içine koyabilirsiniz, böylece sonsuz sayıda fideye sahip olabilirsiniz.

Evde sarımsak yetiştirmenin püf noktaları

Çiftçinin yöntemi sarımsak yetiştirmek için bile eksik olamazdı . Bu durumda, doğrudan tüm sarımsak başları ile çalışırsınız.

sarımsak yetiştirmek

Bunların tamamen soyulması gerekecek . Ardından sarımsakların ince ince yerleştirileceği içi su dolu vazolar/kaplar hazırlanır. Aynısı suya batırılmamalı, etkilenen kısım köklerin gelişmesi için sadece aşağıdaki kısım olacaktır. Zaman geçtikçe beyaz köklerin giderek uzadığını fark edeceksiniz ve saksının sonuna ulaştıklarında alınabilirler.

Ayrıca bu durumda topraklı bir vazoya yerleştirilmeleri gerekecek, ancak önce sarımsak başı karanfil bölünecek . Ancak bu noktada kök toprağa sokulabilir ve çoğalmasını bekleyebilir.