Press ESC to close

Evinizde bir kaktüs büyüdüğünde böyle olur

Cactaceae familyasına ait olan kaktüs, evde bulunması gereken bitkilerden biridir. Nitekim pozitif enerjileri dikkate alan bir disiplin olan Feng Shui, bu dikenli bitkinin ancak fayda sağlayabileceğini onaylar.

Feng Shui nedir?

Bu atadan kalma disiplin, enerjilerin, elementlerin ve mekanların uyumlaştırılmasına dayanır. Çin’de ortaya çıkan bu felsefe, Taoizm ilkelerine dayanmaktadır. Feng Shui’yi benimsemek ve ona bağlı kalmak için  etrafımızdaki şeylerin farkında olmak ve bize neler getirebileceklerini bilmek önemlidir . Bu nedenle Feng Shui evinizde veya iş yerinizde uygulayabileceğiniz bir disiplindir. Kayıt için, Honk Kong şehrinin mimarisi Feng-Shui ilkelerine dayanmaktadır, aynı zamanda Feng Shui danışmanı Mélanie Bouchetard’ın hatırladığı gibi, yaşamak için en müreffeh ve keyifli şehirlerden biridir.

 Feng Shui atmosferi

Feng Shui’ye göre kaktüs ruh halini canlandırıyor

Bazıları çiçekli olan, her iç mekanı süsleyebilen, zarafet ve özgünlük dokunuşu getiren, farklı boyutlarda 200’den fazla kaktüs türü vardır. Feng Shui’ye göre  kaktüsler sadece  fotosentez yoluyla çevre  için değil, aynı zamanda ruh halini olumlu yönde etkileyerek insanlar için de iyidir . Bu güçlerin bilinmesi iyi olan gerekçeleri vardır.

Kaktüs çevreye nasıl etki eder?

Kaktüsler doğal hava temizleyicileridir. Aynı zamanda atmosferdeki nem oranını da düzenler . Evinizde bir veya daha fazla olması için ikna edici bir argüman.

Farklı kaktüsler

Kaktüsleri evimin neresine koymalıyım?

Anlamış olacağınız gibi, Feng Shui temel olarak boşluklar, elementler ve enerjiler arasındaki uyuma bağlıdır. Amaç ?  Odadaki en olumlu hisleri yaratın. Bu nedenle bir Feng Shui danışmanı olan Mélanie Bouchetard, kaktüsleri belirli yerlere yerleştirmeyi öneriyor. Feng Shui, kaktüslerin uzayın koruyucuları olduğuna inanır ve onları kapı veya pencerelerin yanına yerleştirmeyi önerir . Bu yerlerde enerjiler sürekli hareket halindedir.

Evde ne tür bir kaktüs olmalı?

İki yüzden fazla farklı kaktüs türü var, bu yüzden aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey olacak. İşte bazı öneriler:

1-Astrophytum kaktüsü

Saksılarda, bu kaktüsler genellikle  hızla büyüdüklerinden  kapıların yakınına  yerleştirilebilir  . Boyları otuz ile elli santimetre arasında, çapları ise 30 santimetre arasında olabilir.

2-Rebutia kaktüsü

Bu bitkinin güzel renkli çiçekleri var. Bu küçük kaktüsler saksılara yerleştirilebilir. Neşe katmak için çalışma alanına yerleştirilmesi tavsiye edilir  .

3- Mammillaria kaktüsü

Bu kaktüs popülerse, bunun nedeni  gelişmek için çok az  alan gerektirmesidir  . Mammillaria kaktüsü fazla bakım gerektirmez ve küçük saksılara yerleştirilebilir. Mutfağa yerleştirilmesi tavsiye edilir  .

 4-Schlumbergera truncata kaktüsü

Bu çeşide Noel kaktüsü de denir  . Küçük saksılara yerleştirildiğinde  çok iyi uyum sağlar  . Avantajı mı? Eve dekoratif bir dokunuş getirebilecek çok güzel çiçeklere sahiptir.

İç mekanınıza pozitif enerji ve Feng Shui getirmek için, faydalarından yararlanmak için kaktüslere yönelmekten çekinmeyin.