İşte evde bitkileri nasıl ve özellikle ne ile sulayacağınız. Bu devrim niteliğindeki yöntemle her zaman gerçekten sağlıklı olacaklar.

Aşağıda size evinizdeki bitkilerinizle ilgili bazı yararlı tavsiyeler sunuyoruz ve her şeyden önce, her zaman sağlıklı ve bereketli kalmaları için onlara nasıl bakmanız gerektiğini açıklıyoruz. Sadece birkaçı bu numarayı biliyordu, ama gerçekten etkili. Bir botanikçi olmanıza veya yeşil bir parmak sahibi olmanıza gerek yok, çünkü gerçekten herkes bu numarayla bitkilerini güzelleştirebilir.

Evde bitki bakımı nasıl yapılır?

Kaçınız bir bahçeye sahip olacak kadar şanslı olmayabilir , ancak yine de bitki sahibi olma fırsatını kaçırmak istemiyor? Eğer durum buysa, canlı tutmak çok zor olsa da kesinlikle evinizde bitki bulundurmaya karar vermişsinizdir.

Ancak bugün size çiçeklerinizle ilgilenmenize yardımcı olacak bazı çok faydalı ipuçları vereceğiz . Bilmeniz gereken ilk şey, sahip olduğunuz bitkinin türü hakkında bilgi edinmeniz gerektiğidir. Aslında her bitkinin farklı bakıma ihtiyacı vardır.

Evdeki bitkiler

Kuru veya nemli bir yerde yaşamak için her bitkinin ışığa veya gölgeye ihtiyacı olabilir . Bir bitkiyi veya tohumunu satın almadan önce, hayatta kalması ve en iyi şekilde yaşaması için ihtiyaçlarını karşılayabileceğimizden emin olmalıyız.

Ayrıca onları kaç kez sulamanız gerektiğini ve hangi maddelerin onlar için en iyi olduğunu da anlayabilmelisiniz . Genel olarak, bugün size herhangi bir bitkinin en iyi şekilde büyümesini sağlamak için kullanabileceğiniz mucizevi bir içeriği açıklıyoruz.

Her gün yediğimiz ve harika nemlendirici özelliklere sahip bir besindir . Kilerde veya buzdolabında zaten olduğundan ve süpermarkette satın almanıza bile gerek kalmayacağından eminiz.

Bu mucize malzemeyi kullanın

Bunu herkes bilmese de, bitkilerimizin büyümesi için gerçekten temel bir bileşen süt olabilir. Aslında şekersiz süt sadece insanlar için değil bitkiler için de iyidir.

Özellikle yaz aylarında yüksek sıcaklıklar , daha fazla hidrasyona ihtiyaç duyacak olan bitkilerimizin sağlığını tehlikeye atabilir. Ayrıca süt, her şeyden önce çiçeklerimize saldırabilen parazitler ve hastalıklarla savaşmak için mükemmeldir.

çiçek sütü

Süt , bitkilerimizin bağışıklık sistemini güçlendirebilen birçok vitamin ve birçok mineral içeren sıvıdır . Tek yapmamız gereken 500 mililitre alıp sade su ile karıştırmak. Bu yapıldıktan sonra birkaç basit hareketle ekonomik ve etkili bir biyolojik sulama yöntemi oluşturmuş olacaksınız.

Çiçeklerinizi çok ince bir sıvı tabakası ile sulayarak ilerlemenizi tavsiye ederiz . Yaklaşık 10 saat sonra, bitkilerinizi tekrar sade su ile sulayarak devam edin. Bu işlemi istediğiniz kadar uygulayabileceğinizi hatırlatırız. Genel olarak, bu ilacın hangi bitkilerle en etkili olduğunu anlamak için denemenizi tavsiye ederiz.