Orkideler sevilen bitkilerdir. Çiçekleri renkli, hoş kokulu ve gerçekten büyüleyici bir şekle sahip. Ancak bu harika bitkiye bakmanın o kadar kolay olmadığını herkes bilmiyor, aslında solmaları bir an sürüyor. Onları nasıl her zaman güzel yapabiliriz? Şaşmaz bir hile ortaya koyuyoruz: daha fazlasını öğrenelim. 
Orkide çiçekleri gerçekten özeldir, bu yüzden birçok insan onları sever. Elbette, daha önce bu tür bir bitki ile uğraştıysanız, onu canlı ve sağlıklı tutmanın çok zor olduğunu bileceksiniz. Ama onu daha da güzel ve sağlıklı hale getirmek için bazı basit püf noktaları bilmeniz yeterli. Gibi? Size hemen açıklayacağız, sadece basit bir malzeme ekleyin : daha fazlasını öğrenelim.

Orkide bakımı nasıl yapılır – tüm detaylar

Mükemmel sağlıkta bir orkideye sahip olmak için her gün ona doğru şekilde bakmanız gerekir. Size yardımcı olabilecek bazı küçük önlemler ve hatta püf noktaları var .

Bildiğimiz gibi, Asya’dan gelen bir bitkidir ve bu nedenle aşırı sıcak ve diğer nemli dönemleri vardır. Her çeşit ve renkte orkideler var. Kokuları gerçekten şaşırtıcı ve büyüleyici. Çiçekleri zarif ve çok özeldir.

Ancak çok hassas bir bitki olduğu düşünülürse, bir orkideyi mükemmel sağlıkta tutmak gerçekten zordur. Yaprakları her zaman gösterişli yeşil olmalı ve asla aşağı doğru dönmemeli, ancak hızla kurur ve sararır.

orkideler

Yeni başlayan biriyseniz, gün içinde birkaç kez kontrol etmenizi tavsiye ederiz çünkü suya (kesinlikle ılık) ve ışığa ihtiyaç duyan bir bitkidir Ancak orkidenizi çok fazla nemlendirmemeye dikkat edin çünkü orkide kısa sürede ölebilir. Tam da bu nedenle, toprağın nemini  her zaman kontrol etmek önemlidir .

Sulama en hafif tabirle önemlidir, ancak orkidenizin sağlıklı büyümesini istiyorsanız, bir numarayı uygulamaya koymanız gerekir. Öğrenir öğrenmez suskun kalacaksınız.

Orkide, güle güle solmuş yapraklar: işte böyle | Kusursuz numara

Evde orkide yetiştirmek için aydınlık bir alana yerleştirmek gerekiyor, direkt güneş ışığı alan bir yer seçmememiz gerektiğini belirtiyoruz çünkü orkide çok kısa sürede solabilir. .

Daha önce de belirttiğimiz gibi çok dikkat gerektiren bir bitkidir bu nedenle düzenli olarak sulanmasının yanı sıra temizlenmesi de gerekir. Onu her zaman sağlıklı ve mükemmel tutmanın sırrı tam da budur.

orkideler

Ancak birkaç malzemenin yardımına ihtiyacınız olacak. Örneğin yapraklardaki toz ve lekeleri muz kabukları ile çıkarabilirsiniz. Veya tüm bu kuru ve sarı yapraklara kesin olarak veda etmek için süper besleyici bir bileşik oluşturmanız yeterlidir.

Bir çay kaşığı şeker, birkaç damla limon, biraz bal ve kaynar suyu karıştırın . Bu harika karışımı soğumaya bırakın ve karışımla yaprakları temizleyin. Bu sayede yapraklarınız tekrar parlayacaktır. İnanılmaz değil mi? Bu hile gerçekten harika.