Güzel orkidenize nasıl bakılır? Sonsuza kadar çiçek açmasını sağlayacak bir çare var: tüm yıl boyunca sert görünmesini sağlamak için tek yapmanız gereken bu tableti almak.

Orkide bakımı kesinlikle kolay değildir. İşte onları her zaman çiçek açmış ve güzel görmenin çözümü : bu tablete ihtiyacınız olacak.

orkide bakımı nasıl yapılır

Orkide bakımı sanıldığının aksine pek de kolay bir iş değil. Elbette hepimiz yeşil başparmakla doğmadık ama en deneyimli çiçekçilik uzmanları bile güzel renkleri ve hoş görünümü ile bu bitkiye gösterilmesi gereken ilginin oldukça yüksek olması gerektiğini teyit edebilirler.

Orkide

Bir bitki aşığı mısınız? Evde orkide var mı? Cevabınız evet ise, onunla ilgilenmek için kaç kişi mücadele ediyorsunuz? Bu türün sahibi kim olursa olsun, genellikle bitkinin parlak bir renge, sağlıklı ve canlı çiçeklere sahip olduğunu görmenin zor olduğundan şikayet eder. Her zaman su değildir ve her zaman sadece bir ışık sorunu değildir.

Elbette tüm bitkiler gibi orkideler de türüne bağlı olarak dikkat ve özen ister . Örneğin, iki tür orkide olduğunu biliyor muydunuz? Epifitik olanlarımız ve karasal olanlarımız var.

İlk kategori , kesinlikle evinizde de sahip olacağınız en yaygın olan Epidendrum ve Phalaenopis’i içerir. İkinci kategori , koyu yeşil yaprakları ve hoş kokulu çiçekleri ile gerçekten doğal bir manzara olan vanilya orkidesini içerir.

Ancak sorun her zaman aynıdır: orkidelerimizi canlı tutmak ve her zaman muhteşem ve sağlıklı olmalarını sağlamak. Tek bir malzeme kullanarak sorunu çözebileceğinizi biliyor muydunuz? Tek yapman gereken bu hapı almak.

Bitkinizin canlandığını görmek için bu hapı kullanın

Evde bitkilere sahip olmak sadece yeşil parmaklar için değil, evlerine parlak ve yeşil bir görünüm vermek isteyenler için de harikadır . Bununla birlikte, bir bitki, özellikle de bir orkide satın aldığınızda ortaya çıkan sorun her zaman aynıdır: ona nasıl bakılır?

Orkide

Orkide çok özel ve narin bir bitkidir . Sağlığına özel dikkat göstermezseniz kolayca ölebilir. Böyle bir bitkiye sahip olan herkes ortak bir sorundan şikayet eder: 3 aydan fazla muhteşem olmayı başaran bir orkide yoktur.

Ayrıca rengi parlak ve çiçekleri canlı tutmak zordur . Bu durumlarda nasıl çözülür? Size çözümü sunuyoruz. Muhteşem bir orkideye sahip olmak için toprağa dikeceğiniz bir tablet almanız yeterli olacaktır biliyor muydunuz ? Ama hangi haptan bahsediyoruz? Sadece B vitamini ile.

Bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için sıklıkla ve yaygın olarak kullandığımız vitamin kompleksi, sadece insanlar için değil, bitkiler için de mükemmel bir toniktir. Bunu daha önce düşündün mü?

Ne de olsa bitkiler hala dünyanın ciğerleridir, değil mi? Neden onlara kendimiz gibi bakmayalım? Güzel orkidenizin toprağı için, B vitaminleri gerçekten her derde deva , orkidenizi muhteşem ve sağlıklı görmenizi sağlayacak bir sağlık kokteyli.

Orkideler için vitaminlerin rolü nedir? Her şeyden önce, sadece bir tablet, orkidenin büyümesini teşvik etmenin yanı sıra köklerini güçlendirmenize izin verecektir. Özellikle B1 vitamininin bitkiye zarar vermeden tomurcukların açılmasını da sağladığını biliyor muydunuz ? Çok basit bir çare ile ilgilenmeniz gereken harika bir orkideniz olacak.

Orkidenizin sağlığı için hangi vitamin türlerinin gerekli olduğunu daha ayrıntılı olarak görelim. Öncelikle bitkinizdeki çiçeklerin çoğalmasını, güçlenmesini, köklerin daha hızlı büyümesini ve erken çiçek açmasını sağlayan B1 vitaminine dikkat çekiyoruz.

Öte yandan, bir B3 vitamini tableti, orkidenizin sadece erken çiçek açmasını değil, aynı zamanda yeni sürgünlerin doğmasını da sağlayacaktır. B6 vitamini söz konusu olduğunda, bu sadece şimdiye kadar sıraladığımız tüm işlevler için değil, aynı zamanda bir fungisit görevi görerek bitkinin bağışıklık sistemini güçlendirmek için de faydalı olacaktır .

Kısacası, açıkça görebileceğiniz gibi, orkidenizin toprağına atacağınız bir tablet, o muhteşem bitkinizin yaşamsal durumunu iyiye doğru değiştirebilir.

vitaminler