Köksüz güller nasıl ekilir ve güzelleştirilir? Bu %100 işlevsel yöntemle hemen yapabilirsiniz.

Güllerin güzelliğine aşık olan kaç kişiyiz ? Parfüm, benzersiz renklerin nüanslarıyla karışır ve bahçede köksüz bile büyüyen bu kokuları bulmak alışılmadık bir durum değildir. Aslında bu, her zaman güzel kokulu ve rengarenk güllerden oluşan bir çiçek bahçesine sahip olmak için uzman bahçıvanlar tarafından önerilen özel bir yöntemdir Gülün her rengi için bir duygu ifade etmek istediği söylenir, bu yüzden neyi kime verdiğinize çok dikkat etmelisiniz. Bu konuyu bir an için bir kenara bırakıp köksüz gül nasıl dikilir onu birlikte öğrenelim.

Bahçedeki güller, nasıl her zaman güzel olur?

Güzel güllere sahip olmak kolay değil çünkü özveri ve çok fazla sevgi gerektiren bir bitki. Yeşil baş parmağınız varsa, yıl boyunca onlarla ilgilenmek eğlenceli olacaktır, aksine bahçecilikle pek dost olmayanlar sektördeki bir uzmana başvurmalıdır.

kırmızı gül

Ancak herkesin deneyerek uygulayabileceği bir yöntem var, köksüz gül dikmek. Bu sihir değil ve bitkinin belirli bir gelişimi bile değil: Bahçıvanların da kullandığı ve yöntemi ortaya koydukları bir yöntem.

bahçe gülleri

Köksüz güller, onları dikme yöntemi

Bahsedildiği gibi her zaman kokulu ve rengarenk güllerle dolu bir bahçeye sahip olmak için yenilikçi ve uygulaması oldukça basit bir yönteme başvurmak yeterli olacaktır . Köksüz gül dikmek için adım adım gitmeniz gerekecek.

İlk yapılması gereken kesim yaptırmaktır, oldukça hassas ve önemli bir operasyondur. Nasıl yapılır? İşlem için seçilen gül bahçesinden kalem kalınlığında bir dal kesin .

Şimdi tüm dikenleri pense ile çıkarın, ayrıca eski yaprakları da çıkarın. Hemen ardından gövdede çapraz bir kesim yapın ve yeni doğmuş sürgünler olup olmadığını kontrol edin. Şimdi onları hayatta tutmak için suya koyma zamanı.

kesimler güller

Bu arada kendin yap serası ile zemin hazırlanacak :

  • 5 litrelik bir su şişesi alın ve açılıp kapanabilmesi için plastik bir kapak bırakarak makasla 7 cm kesin;
  • Ardından, seranın içindeki nemi tutmak için ideal olan, şişenin tabanı kadar yüksek bir hindistancevizi lifi tabakası koyun.
  • Bazı bahçıvanlar ayrıca güllerin köklerini ve büyümesini güçlendirmeye yardımcı olan doğal bir bileşen olan küçük bir parça aloe vera almanızı önerir.
  • Kesimin tabana aloe ile ovulması ve ardından hindistancevizi lifinin içine yapıştırılması gerekecektir.

Köksüz gül çoğaltmak için yenilikçi ve çok basit bir yöntemdir . Şimdi katmanı nemlendirin ve kendin yap serasını gölgeli bir alana yerleştirin : sadece 12 gün sonra ilk sonuçları görebileceksiniz.