Çiçek açamayan bir bitki görmek gerçekten çok üzücü ama bazen o bitki canlanmıyor olabilir. En iyi bahçıvanların da başına gelir ama endişelenmeyin çünkü her türden çiçeğin açmasını sağlayacak hızlı ve basit bir numara var. 

Bir bitki çiçek açmadığında bu hemen hemen her zaman bizim suçumuzdur, ancak bitkilerimizi gür ve harika hale getirmenin bir çaresi olduğunu herkes bilmez. Bitkinin hemen canlanması için bir tablet koymanız yeterli. Bu, bazı bahçıvanların da çiçekleri korumak ve hayata döndürmek için kullandıkları bir yöntemdir . 

Neden bazı bitkiler çiçek açmaz? Tüm ayrıntılar

Bazen bazı bitkiler çiçek açmayabilir, ama merak etmeyin, çünkü birkaç hile ve numara sayesinde onu gür ve renkli hale getirebileceksiniz. Eğer bitkinizin çiçeği yoksa öncelikle güneş ışığına yeterince maruz kaldığından emin olmanız, düzenli gübreleme yapıyorsanız saksı boyutunu kontrol etmeniz gerekecektir. 

Çiçekli bitkiler, özellikle tomurcuklar açılmak üzereyken, tüm yıl boyunca ışığa ihtiyaç duyar. Açıkçası, doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamak, sadece aydınlık bir yerde bırakmak daha iyi olur Ayrıca onları düzenli olarak gübrelemeniz gerekecektir. Önemli bir besin hiç şüphesiz potasyumdur Ama aynı zamanda nitrojen ve fosfor.

Çiçekli bitkiler

Tabii ki, doğru tencere boyutunu seçmek gerekli olacaktır. Bitki çok büyükse, onu daha uygun bir saksıya nakletmek zorunda kalacaksınız , bu yüzden çok daha büyük olması gerekecek. Bu sayede bitkinin gelişmesine yardımcı olursunuz ve daha erken çiçek açar.

Tüm bu önlemleri aldıysanız, ancak çiçekli bitkinizin çiçek açmaya niyeti yoksa, kusursuz bir çare denemelisiniz. Herkesin yeşil başparmağı yoktur, ancak bu numara sayesinde bitkilerinizi gür ve renkli hale getirebileceksiniz : nasıl olduğunu öğrenelim.

Çiçekli bitkiler

Bitkileri güzelleştirmenin püf noktası: sadece bir hap yeterlidir

Tek yapmanız gereken  ilaç olarak nitrogliserin almak , farklı besin maddelerine sahip aktif bir bileşen olacaktır. Bu tabletleri eczanelerde bazı ilaçların etken maddesi olarak bulabilirsiniz ve mineral tuzları açısından zengin oldukları için bitkilerinizin gelişmesi için mükemmeldirler.

Prosedür çok basit. Bitkinin büyüklüğüne bağlı olarak bir veya iki tablet almanız gerekecektir. Ardından, onları saksıya gömmeniz ve toprağı sulamanız gerekecek, böylece nitrogliserin aktif bileşenini serbest bırakacak ve bitkiyi mükemmel bir şekilde nemlendirecektir.

Veya tabletleri eritmek için biraz suya batırabilirsiniz. O zaman bitkiyi bu harika solüsyonla sulamanız gerekecek. Çok geçmeden bitkinizin canlandığını göreceksiniz . Birkaç gün içinde çiçekler açacak ve her zamankinden daha renkli ve gür olacak. Bu yöntem, bahçecilikten hoşlananlar için en yaygın sorunlardan birini çözecektir.