Belirli bir tozun toprağa uygulanması ile sebze verimi normalden 10 kat daha iyi olacaktır. İşte mahsulün üzerine serpilecek şey.

Hafta boyunca, Avrupa’da ve özellikle neredeyse sembolü haline gelen İtalya’da oldukça gelişmiş olan Akdeniz diyeti nedeniyle kendimizi sık sık sebze yemek zorunda buluyoruz .

Yörelerimizin geleneksel yemekleri arasında en az bir sebzenin içinde bulunmadığı yemek yoktur ve bu nedenle lezzetlerimizin etli olmasını sağlamak için en iyilerini satın alma eğilimindeyiz.

Toprak: İşte sebze hasadını 10 kat daha karlı hale getiren toz!

İtalyan mutfağı , özgünlüğü ve orijinal malzemeler konusundaki titizliği ile ünlüdür ve tüm dünyada bizim tarafımızdan gıpta edilir, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, en iyi aşçıların İtalyanlar olduğu söylenir.

Dünyanın her yerinden, bize önemsiz görünebilecek, ancak bunun yerine iyi yemek ve gerçekten yemek yemek için çok önemli olan mutfak tekniklerini öğrenmeye geliyorlar.

Toprak: Sebzeleri 10 kat daha iyi yapan toz

Ancak son zamanlarda Rusya – Ukrayna savaşından kaynaklanan bazı sorunlar ve bu nedenle hızlı bir şekilde hammadde bulunamaması ve kuraklık nedeniyle hasadın kötü olması nedeniyle fiyatlar yükselmiştir.

Bu nedenle, malzemeleri daha yüksek fiyatlarla satın almak zorunda kaldık ve çoğumuz kalitesi en iyi olmayan, ancak her halükarda yine de yenilebilir sebzeler olan daha düşük fiyatlı ürünlerle yetinmek zorunda kaldık.

Uzman yetiştiriciler ne kullanır?

Çoğu zaman sebzeler ve meyveler kötü hava koşullarına ve onları bozabilecek parazitlere maruz kalır ve bu nedenle onları gıda tüketimi için tamamen uygunsuz hale getirir ve bu nedenle atılmaları gerekir .

Aslında, birçok bitki belirli hastalıklara maruz kalır ve yetiştiriciler , özellikle ilk meyveler göründüğünde, sanki biri zarar görmüş veya küflenmiş gibi, diğerlerine bulaşabilirmiş gibi her zaman dikkatli olmalıdır.

Bu şekilde çiftçi , bitkilerinin ve doğan meyvelerin durumunu her zaman kontrol etmelidir ve çoğu zaman hasadın daha karlı ve dayanıklı olmasını sağlamak için bir yol aranmıştır.

Sebze veriminin normalden 10 kat fazla olmasını sağlamanın bir yolu olduğunu ve özel bir tozun verdiği katkı sayesinde hastalık ve bozulmaların önüne geçildiğini en tecrübeliler bilir.

Toprak: Sebzeleri 10 kat daha iyi yapan toz

Aslında birçok çiftçi yere kireç serpiyor Çünkü bunu yaparken bitkilere kalsiyum vermiş olursunuz ve bu element gelmiş geçmiş en önemli minerallerden biri olduğu için çok faydalıdır .

Kalsiyum mahsulün büyümesi için çok önemlidir ve genellikle tüketim için yetiştirilebilecek meyve , sebze ve diğer ürünlerin hasat edilmesiyle toprağa kolayca karışır.

Bu nedenle, ekimden önce ve ayrıca bitkilerin büyümesi sırasında toprağa kireç serpmek faydalıdır , böylece üretilecek tüm sebzeler doğru miktarda kalsiyuma sahip olur ve ortaya çıkabilecek kötü hava koşullarına karşı direnç gösterir.