Kayınvalidenizin dilini büyütmeye karar verdiyseniz, bu ev bitkisinin iyi çiçek açması için nasıl bakılacağını bilmek önemlidir. İyi bir büyüme görmek için yeşil bir başparmağa ihtiyacınız yok çünkü bu ipuçları yemyeşil bitki örtüsüne sahip olmanıza yardımcı olacak.

Kayınvalide dili, az bakım gerektirirken iç mekanınızı süsleyebilen, yaprak dökmeyen bir bitkidir. Bahçecilikle uğraşmadan bu yeşil bitkilerin küçük çiçeklerine sahip olmak istiyorsanız, bu güzel beyaz taç yaprakları görmek için bazı önlemler almanız gerekecek.

Bu iç mekan bitkileri ne zaman çiçek açabilir?

Haftada bir sulanması gereken bir bitki olan  sansevière,  yeterince iyi korunursa beyaz çiçekler geliştirebilir. Bu bitki bu yaprakları yılda bir kez yetiştirebilir ve genellikle ilkbahar veya yaz aylarında olur. Ancak toprak kuru ise sulama yapılabilir. Bu arada, Sansevieria trifasciata Hahnii çeşidini davet ettiyseniz,  çiçeklenme imkansızdır.

kaynana dili1

Bu çok yıllık bitkinin çiçek açmasını nasıl sağlıyorsunuz?

Bu iç mekan bitkisini evinize davet ettiyseniz, çiçek açmanız mümkün.  Ancak bu, belirli bakım ipuçlarını izlemenizi gerektirir  . Güzel gece çiçeklerinin büyümesine tanık olmanıza izin verecekler .

üvey annenin dili2

Bunun için koyu yeşil yapraklı bu bitkinin köklerinin yayılabilmesi için güneşe maruz kalması önemlidir. Bu bitkinin doğrudan ışığa maruz kalan bir pencerenin dışında veya yakınında tutulması istenir. Bu saksı bitkileri ayrıca çiçek açmak için daha az sulamaya ihtiyaç duyar. Bu fenomenin gerçekleşmesi için çiçekçiden alabileceğiniz olgun bir bitkiye sahip olmanız önerilir. Kayınvalidenin dili  günde 3 ila 4 saat tam güneşten faydalanmalıdır. Bu yaprak dökmeyen bitkilerin çiçeklenmesine şahit olmak için onu dondan ve radyatör gibi ısı kaynaklarından uzak tutmak önemlidir.

üvey annenin dili3

Kayınvalidenin dili çiçek açmaya başladığında nasıl görünecek?

Bu çiçekli bitkiler büyüdüğünde, çoğunlukla zambak veya hanımelininkine benzer küçük yapraklar göreceksiniz. Boyutları benimsenen çeşide bağlıdır ve size çiçeklerin görünümünü söyleyebilecek bir uzmana danışmanız tavsiye edilir. Bazıları parlak kırmızı iken bunlar beyaz ve mor olabilir  . Özellikleri: Kökleri yoktur ve doğrudan bitki üzerinde büyürler.

üvey annenin dili4

 

Kayınvalidenin dili çiçek açarken hangi parfümü yayabilir?

Bu iç mekan bitkileri, çiçek açtıklarında belirli bir kokuya sahip olabilirler. Çiçek açabilen çeşitlerde genellikle vanilya kokulu çiçekler gelişir. Bunlar genellikle bitkinin üzerinden akabilen bir özsu üretir. Bu dayanıklı bitkiler genellikle geceleri çiçek açar ve kokulu yaprakları gündüzleri kapanır. Işığa ihtiyaç duyan bu bitkiler  genellikle güneş battığında kokularını yayarlar .

Kayınvalidenin dili ne kadar süre çiçek açabilir?

Refah getiren bir bitki   olan Kayınvalide Dili’nin rengarenk çiçekleri,  birkaç haftadan bir aya kadar herhangi bir yerde ortaya çıkabilir. Bu iç mekan yeşil bitkilerini korumak için, bitkinin iyi görünmesini sağlamak için çiçeklerin çiçeklenme sonunda kesilmesi önerilir. Büyümenin sonunda, bu çok yıllık bitki yaşamaya devam edebilir. Yapraklar  ,  düşmeden önce genellikle portakal meyveleri olan solmuş çiçeklere dönüşür  .

kaynananın dili5

Koyu yeşil yapraklı bu iç mekan bitkilerinin çiçek açması için bakım koşullarının optimal olması önerilir. Maruz kalma, dinlenme, güzel yaprakların çiçek açmasına tanık olmak için dikkate alınması gereken parametrelerdir!