Kayınvalidenin dili sonsuza kadar nasıl çoğaltılır? Fidanlıklar herkesin doğrudan uygulayabileceği yöntemi anlatıyor.

kaynana dili

Kayınvalidenin dili her ortamı zenginleştiren bitkilerden biridir . Deneyimli çocuk yetiştiricileri size bir dalı nasıl hızlı ve eğlenceli bir şekilde çoğaltacağınızı öğretir. Açıkçası, bunlar gelişmiş bir yeşil baş parmağınız olmadığında bile gerçekleştirilecek eylemlerdir . Satın almak zorunda kalmadan bu türden bir bitkiye süresiz olarak sahip olmak için atmanız gereken birkaç adım var: hadi birlikte öğrenelim.

Kaynana dili, bitkinin özellikleri

Kayınvalidenin dili, belirli bir adla dikey gelişimi ile tanınan bir bitkidir . Kişisel bir yorum vermek için bu şekilde adlandırılmıştır. Nitekim sapları dişli ve dar olup dikey gelişme gösterir ve dalsızdır. Çiçeklerinin çok sayıda yapraktan oluşan parlak bir renge sahip olduğu ve sadece gündüzleri açıldığı düşünülürse kesinlikle dikkat çeken bir bitki.

Kayınvalidenin dil üremesi

Baskın nüanslar çok olabilir, sarı ve beyazdan kırmızıya, romantik pembeden geçenler. Klasik renkler trompet şekli ve türüne göre değişen boyutları ile beyazdır .

Farklı türlerden bahsetmişken, sadece öğle saatlerinde açan kokulu saf beyaz çiçekler üreten bazıları var . Kısacası gerçek bir gösteri.

uzman yöntemi

Bitki nasıl çoğalır? Genellikle çiçeklerini zaten geliştirmiş sağlıklı, yetişkin ve sağlam bir bitkinin bir kesimi kullanılır. Bitkiden bir parça alıp 7 gün barınağa koyarak ilerliyoruz. Keskin ve dezenfekte edilmiş bir makasla yapılan dik kesiğin yavaş yavaş iyileşmesi gerekecektir. Bir hafta dinlendikten sonra, bu dalı kum bakımından zengin ve verimli toprak içeren bir tencereye ekerek devam edin.

kaynana dil kesme

Toprak her zaman nemli olmalı ve iki hafta içinde kök salmaya çalışmalıdır. Bunun tropikal iklime alışkın bir bitki olduğunu unutmayın , bu nedenle doğrudan güneş ışığından ziyade nemli ortamlarda yaşaması daha iyidir. Ayrıca bitki için uygun olmayan soğuğa da dikkat edin.

Bu bitkinin sonsuz çoğalması bu nedenle mümkündür, ancak şüphe durumunda güvenilir bir çocuk bakıcısından tavsiye almanız önerilir. Bir kesimi kesmek aceleci bir iş olmamalı ve her şeyden önce kesim temiz olmamalıdır.

İki hafta içinde kök salan bir fide ekibi oluşturmak için birkaç çelik de birlikte dikilebilir . Köklü çelikler daha sonra tek tek bir saksıya ekilebilirken, köksüz olanlar gelişmemiş ve yollarına devam edemezler.