Tüm bitkiler için temel takviye: Bu tarifi kullanırsanız domates, kabak ve salatalık iki katına çıkar. Ancak bu şekilde tüm bu meyveleri bol bol sofranıza getirebileceksiniz.

Tüm bitkiler için temel ek

Sofranıza bereketli bir hasat getirmek ister misiniz ? İşte nasıl. Kesinlikle bilmediğiniz sırrı ortaya çıkardı. Bu ek , bahçenizdeki ürünleri çoğaltmanın anahtarıdır .

Doğal bir teknikle bol hasat

Kendinizi meyve ve sebze yetiştirmeye adama fırsatınız varsa , gerçekten şanslı bir insansınız. Basit bir tavsiye ile vücudunuz için kesinlikle her derde deva olan birçok organik ve sağlıklı ürünü sofranıza getirebilirsiniz .

Bahçe ürünleri

Bu domates, salatalık ve kabak mevsimidir . Ekim birkaç ay önce başladı ve yine seçilen çeşide bağlı olarak en az Eylül ayına kadar devam edecek.

Biliyoruz ki kendi bahçenizin meyvelerini toplayabilmek sabır ve azim gerektirir . Yine de, bu harika ürünlerin büyümesini gerçekten hızlandırabilecek pek çok doğal teknik var .

Bugün size , bitkilerinize uygulandığında bol bol meyve vermenizi sağlayacak bir takviyeden bahsetmek istiyoruz . İşte kesinlikle bilmeniz gereken tarif.

Tüm bitkiler için anahtar ek: böylece size birçok meyve verirler

Kendinizi ekmeye adadığınızda , meyveleri biçmek için sabırsızlanıyorsunuz. Kabak, domates ve salatalık dikmek için mükemmel bir zaman .

Hasat, satın alınan ve ekilen çeşide göre açıkça değişir . Ancak fidelerinizi Mart ayında diktiyseniz, bugünden bahçenizdeki ürünleri toplamaya başlamalısınız .

Bitkilerinizin yavaş büyüdüğünü fark ederseniz, bunun nedeni muhtemelen yardıma ihtiyaçları olmasıdır. Bugün size bol meyve verecek bir takviye yapmanın gizli tarifini ortaya çıkarmak istiyoruz . Bu iksiri yaratmak için çok az zamana ve her şeyden önce birkaç malzemeye ihtiyacınız olacak.

Yeşil parmak konusunda uzman olsanız da olmasanız da, bitkilerin de insanlar gibi hastalanabileceğini çok iyi bilirsiniz. Yeşil mücevherlerinizi istila eden tek bir parazit bile aylarca emeği duman olarak görmeye yeter. Bu nedenle bitkilerinizin bakımını her zaman titizlikle yapmalısınız.

Domates , kabak ve hıyar en kolay hastalanabilen ve bu nedenle en çok dikkat edilmesi gereken bitkilerdir. Bu bağlamda, bitkilerinizin kendilerini korumalarına ve hasatınızın sağlıklı ve bol olmasına yardımcı olabilecek bir bileşen var : iyottan bahsediyoruz .

Bol Hasat için İyot

Farkında olmayabilirsiniz ama bitkilerin ve dolayısıyla meyvelerin büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan nitrojeni düzenleyen iyottur . Bitkinizde yeterli iyot varsa , oksijen alımı normalleşir ve düzenler . Fotosentez sürecinin kendisi doğru bir şekilde gerçekleşecektir.

İyot ayrıca mükemmel bir insektisittir ve mantarları ve bakterileri bitkilerinizden uzak tutar . Eczaneden %5 iyot almanızı tavsiye ederiz .

Çözelti oldukça konsantre olduğu için seyreltmeniz gerekecek . İşte yapmanız gerekenler: 2 litre suya 40 damla iyot dökün ve 15 ml hidrojen peroksit ekleyin . Ekiniz hazır!

Bu çözümle bitkilerinizi , özellikle domates ve kabak bitkilerini , tüylü küf gibi yaygın hastalıklardan koruyabileceksiniz . Bu takviye yapıldıktan sonra toprağa dökün ve bu işlemi en az bir ay boyunca haftada bir tekrarlayın: sadece bitkilerin hızlı büyüdüğünü değil, her şeyden önce meyvelerinin bollaştığını göreceksiniz .

Bahçenizden birçok ürünü sofranıza getirmek istiyorsanız bu çare gerçekten etkili ve mükemmel. Açıkçası , aynı sonuca ulaşmanıza yardımcı olabilecek başka doğal ve ekolojik fikirlerimiz de var .

Örneğin kabartma tozu ve süt kullanarak bir tarif yapabilirsiniz . Bu iki karışık bileşen , bitkilerinizi her zaman hastalıklardan koruyacak ve aynı zamanda bitkinizde birçok meyve doğuracak gerçekten güçlü bir ilaca hayat verir .

Doğal çözümler var , sadece doğanın gücünü kullanmanız gerekiyor. Kimyasal gübre veya böcek ilacı almayı bırakın ve doğal içerikli organik takviyeler veya gübreler yapmaya başlayın. Sizlere belirtmiş olduğumuz bu teknik ile inanılmaz ve bol bir hasat elde edeceksiniz . Bitkileriniz daha sonra hızla çiçeklenecek ve sağlıklı ve dinç görünecektir.