Mükemmel bir şeye sahip olmak için para ve emek harcamasını en aza indirmek için gerekenler. Lavabo cilalama işlemi bu şekilde yapılmalıdır.

Mutfakta bir lavabo

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN MAKALELERİ:

  • Patlıcan pirzolası, süper lezzetli ve hafif: sadece 140 Kcal var
  • Haftanın tüm yiyecek hatırlamaları: Popüler bir sosiste Listeria
  • Neden her gün aloe vera kullanmak iyi bir fikir?
  • Böcek ve parazitleri yok etmenin çok basit bir yöntemi var

Lavabo nasıl parlatılır? Bu işlemin her hafta yapılması gerekir, çünkü ancak bu şekilde muslukların işleyişini olumsuz yönde etkileyebilecek kireç birikimlerinin önüne geçebiliriz. Ayrıca normalde hoş olmayan koku kalıntısı bırakmadan akıp gitmesi gereken su drenajı açısından etkililik hakkında da.

Ancak bazen borudan gelen kokunun kokusunu da alabilirsiniz . Tıpkı lavabonun içinde olduğu gibi muslukların üzerinde de lekeler görmek rahatsız edici olduğu gibi. Bu, mutfakta bazı malzemelerin durulanmasını gerektiren biraz daha karmaşık hazırlıkların ardından da meydana gelebilecek bir durumdur. Lavaboyu mükemmel ve zahmetsizce cilalamak için ne yapabiliriz?

Lavabo cilalama işlemi ile ilgili her türlü hale ve istenmeyen iz hiçbir zorlukla karşılaşmadan yapılabilmektedir. Ne kullanılan malzemeler ne de bunların satın alınması için ödenecek fiyat açısından. Üstelik her şeyi hiç çaba harcamadan yapabileceğiz .

Lavabo nasıl cilalanır, neye ihtiyacımız var ve nasıl yapılır?

Bir lavabo musluğu

İhtiyacımız olacak şeylerin listesi:

  • Beyaz sirke;
  • Un;
  • bikarbonat;
  • zeytin yağı;
  • limon;
  • denatüre alkol;

Lavabonun nasıl yıkanacağına dair çeşitli yöntemler vardır. Beyaz sirkeyi yumuşak, tercihen mikrofiber bir bezin üzerine biraz dökmemiz yeterli çünkü çizik bırakmıyor. Temizlememiz gereken yere gidiyoruz ve sonra duruluyoruz. Ancak sirke ile temas halinde zarar görebilecekleri için taş veya mermer yüzeylerden kaçınılmalıdır .

Un ile temiz bir lavaboya sahip olmanız gerekir. Daha sonra kağıt havluyla serpmek için sadece bir kaşık yeterlidir. Drenaj borusuna düşmesini istemediğimiz için yüzeye sürttükten sonra kalanları elle çıkarıyoruz. Ve ancak çıkardıktan sonra duruluyoruz.

Kabartma tozu, bir çorba kaşığını biraz suyla karıştırmanız dışında, unla aynı kullanım yöntemini gerektirir. Ovalamak için bir çeşit yoğun olmayan macun almamız ve ardından on dakika etki etmesi için beklememiz gerekecek. Zeytinyağı normal mikrofiber beze sürülmeli ve ardından ovulmalıdır.

Limon suyu yerine bir litre suya ihtiyacınız var. Denatüre alkolde ise bir çorba kaşığı yeterlidir. Ovalarız ve belirtilen her durumda ılık suyla yıkarız.