İşte size hiçbir maliyeti olmayacak ve güzel orkidelerinizin yeniden çiçek açmasını sağlayacak mucize gübre.

Orkidelerinizin önemli ölçüde büyümesine yardımcı olacak doğal bir gübreyi nasıl yapacağınızı öğrenmek için makalemizi okumaya devam edin .

orkide nasıl gelişir

Orkideler , iyi çimlenmelerini istiyorsak en ince ayrıntısına kadar ilgilenmemiz gereken güzel bitkilerdir .

orkideler

İlk olarak yapmanızı tavsiye edeceğimiz şey bitkinizi özellikle gece ve öğlen saatlerinde çok fazla sulamaktan kaçınmaktır. Bunlar, aslında orkidelerin sözde riske girdiği zamanlardır. termal şok , suyun sıcaklığı ile dış sıcaklık arasındaki bir kontrast.

Orkidelerin tekrar çiçek açması nasıl sağlanır?

Ayrıca orkideleri sulamanın doğru yolunun sadece toprağı veya tabağı ıslatmak olduğunu da bilmelisiniz . Ancak yaprakların çok kirli olduğunu fark ederseniz, bitkinin nefes alması için mutlaka temizlemelisiniz.

Bunu yapmak için 70 ml suyu 30 ml tam yağlı sütle birleştirebilirsiniz. Bu çok zengin sıvının proteinleri aslında bitkiyi iyice temizleyecek ve mantar saldırılarını da önleyecektir .

Doğal gübre nasıl yapılır?

Bu mucizevi gübreyi yapmak için tek yapmanız gereken 4 diş sarımsağı sıcak suda bekletmek.

Demliği yaptıktan sonra sarımsağı çıkaranlar olduğu gibi karanfili bırakanlar da var. Önemli olan infüzyonun en az 24 saat dinlenmesi, böylece suyun içeriğindeki tüm besin maddelerini emmesidir.

İnfüzyonu karanlıkta bırakmanızı öneririz , bu onu daha da güçlü ve besleyici hale getirecektir. İnfüzyonu yaptıktan sonra bitkilerinizin üzerine doğru miktarda dökerek ilerleyebilirsiniz. Bu doğal gübre sadece ara sıra kullanılmamalı, aynı zamanda normal sulama ile değiştirilmelidir .

Ve her şeyden önce, sarımsaklı gübrenin yaprakları ıslatmak için değil , kökleri ile toprağı ıslatmak için kullanılması gerektiğini unutmayın . Ayrıca gübreyi her döktüğünüzde durgunluk olmamasına dikkat edin .

Orkideler için doğal gübre

Ama orada olduğunu nasıl öğrenebilirim? Yapmanız gereken, sulamadan gelen suyu biriktirmek için kullanılan tabağı, tabağı kontrol etmektir . Bitkinin canı istediğinde onu emmesi için bir miktar suyun orada kalmasının sorun olmadığını unutmayın.

Ancak uzun süre orada kalması kötü bir şey: bu, orkidemizi çok fazla suladığımız anlamına geliyor . Özellikle besin açısından oldukça zengin olan sarımsak infüzyonu ile asla aşırıya kaçılmamalıdır.

Gübre en iyi şekilde haftada bir kez kullanılır . Ancak, az önce gösterdiğimiz yöntemin, bitkinizi gübre ile sulamanın tek yolu olmadığını unutmayın.

Orkidenizin çok sayıda hava kökü olması durumunda aslında bir sprey şişesiyle mükemmel bir şekilde sulanabilir. Yavaş yavaş bitkinizin değiştiğini ve her şeyden önce griden zümrüt yeşiline dönen yapraklarının değiştiğini göreceğinizden eminiz.