Daha çok Sanseveria olarak da bilinen kayınvalidenin dili, yetiştirilmesi kolay bir bitkidir, ancak konumu ile ilgili olarak bazı önlemler alınması gerekir. 

İtalyan evlerinde çok bulunan ve çok moda kabul edilen kayınvalide dili Feng Shui kurallarına göre yerleştirilmelidir.

Sanseveria, bitkinin özellikleri

Kaynana dili tabiri hatalı olarak değerlendirilebilir. Hatta kayınvalidenin dilinden bahsedildiğinde bazılarının aklına hemen biraz kurabiye gelebilir. Gerçekte bu terim, İtalyan evlerinde yeniden moda olan bir bitki olan Sanseveria’ya atıfta bulunmak için de kullanılabilir.

Sonuçta, Sanseveria’yı oluşturan yapraklar , daha açık yeşil veya sarı çizgilerle noktalı uzun sarı dillere benziyor. Bilimsel adı Sanseveria iken, ortak jargonda kullanılan dil kaynanadır.

Sanseveria’nın başarısı, sadece çok güzel ve dekoratif olmasından değil, ekim kolaylığından kaynaklanmaktadır. Ayrıca hafife alınmaması gereken niteliklere de sahiptir: havayı arındırır, oksijen verir ve çevreyi arındırır. Sadece karbondioksit değil, kayınvalidenin dili de evimizin havasında bulunan toksinleri emebilir.

Yetiştirme kolaylığı açısından kaynananın dili çok fazla suya ihtiyaç duymaz. Aslında iki haftada bir sulanması gereken bir bitkidir. Aslında çok fazla su tehlikeli çürümeye neden olabilir.

Kayınvalidenin dil bitkisi nereye yerleştirilir

Yetiştirilmesi kolay olsa bile, Sanseveria’nın en iyi şekilde çoğalması için Feng Shui kurallarına göre belirli bir yere yerleştirilmesi gerekir. İkincisi, kökleri mimariye uygulanan Taocu jeomantikte olan bir disiplindir. Sütunları, bir nesnenin başka bir yere değil, bir yere yerleştirilmesi gerektiğine göre evlerin döşenmesine ilişkin kurallardır.

Bu nedenle, Feng Shui kurallarına göre, kayınvalidenin dili bile geçici bir yere yerleştirilmelidir. Sihirli bir bitki olarak kabul edildiğinden, buna elverişli bir ortama yerleştirilmelidir . Evdeki bu ortam, yemek odası veya oturma odası tarafından temsil edilmez. Motivasyon basit: Bu iki oda, doğal bir unsur olan ahşabın daha fazla olduğu odalardır.

Bu tür bitkiler için ortam çok nemli olduğundan ve çabuk hastalanabileceğinden banyoya koymak yanlış olur . Ayrıca çok güçlü ve koruyucu bir bitki olduğundan stüdyo ve işyerlerinde bulundurulmamalıdır. Aslında gücü nedeniyle yaratıcılığı ve akışını engelleyebilir .

Yetiştirme kaynananın dili

Feng Shui’nin oryantal disiplinine göre, kayınvalidenin dili için mükemmel yer , içeri giren atmosferin iyileştirildiği yer olan giriş olacaktır. Aslında bitki para çekebilir ve evimize giren insanların negatif enerjilerini temizleyebilir. Denemeye değer.