Orkideler, çiçeklerinin güzelliği ve muhteşem renkleri nedeniyle en popüler süs bitkileri arasındadır. Ancak onlara bakmak bazen zor olabilir. Sağlıklı köklere ve bol çiçeklere sahip olmayı biliyor musunuz? Bu ilacı bitkilerinize vermelisiniz .

Orkideler, ne tutku! Sağlıklı köklere ve bol çiçeklere sahip olmanın sırrı ortaya çıktı . Tek yapmanız gereken süper basit malzemelerle bu ev yapımı iksiri yapmak. Bitkilerinizin yeniden doğduğunu görmeye hazır mısınız?

orkide bakımı nasıl yapılır

Orkideler, İtalyanların en çok beğendiği süs bitkilerinin başında gelir . Çiçeklerinin güzelliği ve onları karakterize eden renkler, bu bitkinin çiçekçilik konusunda uzman olmayanlar tarafından bile çok sevilmesini sağlar.

orkideler

Herkes bu bitkilerden birini kendisi için vermiş veya almış olacak. Bunun çok hassas, özel bakım gerektiren ve hayatta kalması gereken bir tür olduğunu ya kendiniz haber vermiş olacaksınız ya da onlar size mutlaka söylemiş olacaklardır .

Orkideleri nasıl canlı tutacağınızla ilgili talimatları anlamadıysanız , makaleyi okumaya devam edin ve bu bitkileri sağlıklı kökler ve çok sayıda çiçekle nasıl gür ve görkemli hale getireceğinizi öğrenin.

Buradayız? O zaman devam edelim! Sadece birkaç basit malzemeyle ev yapımı bir karışım hazırlayın. Orkidelerinizin size teşekkür edeceğinden eminiz. Yeşil parmakların kullandığı sırrı keşfetmeye hazır mısınız?

Sağlıklı kökler ve bol çiçekler için ev yapımı bira

Orkide bakımının düşündüğünüz kadar basit olmadığını çok iyi biliyoruz . Gerçekte, özellikle yeşil parmak konusunda uzman değilseniz, bitkilerle ilgilenmek karmaşıktır.

orkideler

Siz de bu bitkilerden bir tane satın aldıysanız veya size hediye edilmişse ama hala muhteşem çiçek açmasının keyfini çıkarmadıysanız, korkmayın. Orkidelerinizi kısa sürede canlandıracak bir çözüm sunuyoruz .

Bol çiçeklere ve sağlıklı köklere nasıl sahip olacağınızı mı merak ediyorsunuz ? Sadece iki malzemeye ihtiyaç duyacağınız bu ev yapımı karışımı hazırlamanız gerekiyor : pirinç ve su . İşte nasıl devam edeceğiniz.

Çoğu uzmana göre, bitkilerinizi beslemek için gerçek bir sıvı bitki besinidir. Öncelikle yapmanız gereken tek şey, bir tavada üç dakika haşlayacağınız basmati pirincini bir kase dolusu almak.

Bundan sonra, pirinç soğuduktan sonra bir karıştırıcıda karıştıracaksınız. Cam kavanoza koyabileceğiniz beyaz bir toz elde ettiğinizi göreceksiniz : Doğal gübreniz hazır . Nasıl kullanacaksınız? Size hemen açıklayacağız.

Sulamanız gereken orkide sayısına göre bir çay kaşığı pirinç tozunu bol sıcak veya soğuk suyla karıştırıp uzun boyunlu bir kap veya kaseye koyun.

Çelik bir çay kaşığı ile iyice karıştırın . Bu kadar. Şimdi tek yapmanız gereken orkidelerinizi bu bitkisel sıvıdan 8 çay kaşığı köklerini ıslatarak sulamak. Pirinç tozunun dibe çöktüğünü, önemli vitaminleri ve mineral tuzları suya saldığını göreceksiniz , bu da orkidenizin birçok çiçek geliştirmesini ve sağlıklı köklere sahip olmasını sağlayacaktır.

Pirinç tozu

Yapacağınız şey, her gün değil, ayda bir kullanmak zorunda kalacağınız belli olan gerçek bir doğal gübre . Bunun yerine orkidelerinizi düzenli olarak sulamayı unutmayın . Göreceksiniz ki bu sistemle parlak bitkilere, güçlü köklere ve güzel çiçeklere sahip olacaksınız.

Bununla birlikte, orkidelerle ilgilenmek için işimize yarayacağından emin olduğumuz başka bir sırrımız daha var. Bitkileriniz için şeffaf plastik saksılar kullanmanız gerektiğini biliyor muydunuz ? Nedenini merak ediyor musun? Size hemen açıklayacağız.

Şeffaf plastik saksı, bitkinizin sağlıklı olup olmadığını , kök fazlalığı olup olmadığını veya parazit gelişmiş olup olmadığını daha kolay anlamanıza yardımcı olur. Ayrıca şeffaf saksılar sadece köklere vuran güneş ışığını filtreleyerek bitkinizin sağlıklı ve güçlü büyümesi için ihtiyaç duyduğu tüm besinleri sağlar.

Şeffaf saksılarda bitkiler