İşte muhtemelen bilmediğiniz ve çok etkili olan bu yöntemle sardunyaların çiçek açması.

Sardunyaları budamak

Pek çok bahçıvan tarafından kullanılan, sardunyalarınızı gerçekten basit ve hızlı bir şekilde büyütmenizi sağlayan inanılmaz bir yöntemi ortaya koyuyoruz .

Bitkilerinizin bakımı nasıl yapılır?

Bitkilerini düzgün yetiştirememekten şikayet eden pek çok insan var. Bilmelisiniz ki bitkilerinizin büyümesi için mutlaka en uygun toprağı seçmelisiniz. Piyasada farklı türleri bulunmaktadır. Kesinlikle organik olanlar ve kompostu bitkilerinizin büyümesini hızlandıranlar da var.

Ve sonra yine balkonunuzda veya bahçenizde bitkilerinizi en iyi yere yerleştirmeniz şarttır. Havadar ve aynı zamanda güneş ışınlarının direkt olarak ulaşmadığı bir alan tercih edin . Güneşin kesinlikle gelebileceği, ancak bitkinin yapraklarına doğrudan nüfuz etmeyeceği bir alan seçmelisiniz.

Bitkiler için toprak

Sulama için su seçimi de esastır ve daha besleyici olacak şekilde zenginleştirilebilir.  Budama  işlemi de çok önemlidir , ölü veya kuru noktalar olduğunu fark ettiğinizde tamamlanması gerekir.

Kuru yaprakları çıkarın ve bitkinin çürümüş, çürümüş ve normalden daha donuk olan tüm kısımlarını budayın. Aşırı budama yapmayın yoksa daha önce geliştirdiğinden çok daha küçük bir bitki elde edebilirsiniz.

Sardunyalarınız varsa ve onları en iyi nasıl yetiştireceğinizi bilmiyorsanız, onlara nasıl bakabileceğinizi aşağıda açıklayacağız. Bu numara ile uzun ve gür olacaklar.

sardunyalar nasıl çiçek açar

Bir süredir sardunyalara sahipseniz veya yeni satın aldıysanız ve onları en iyi şekilde nasıl çiçeklendireceğinizi bilmiyorsanız, bugün bazı püf noktaları açıklıyoruz. Eminiz size yardımcı olacaklardır çünkü bitkilerini seven ve geçimini sağlamak için bu işi yapan birçok bahçıvan onları ortaya çıkarmıştır.

Her şeyden önce, bitkilerinizi uygun şekilde sulamanın çok önemli olduğunu bilmelisiniz . Özellikle sardunya, suyu çok severdi. Tam da bu nedenle haftada en az 4 hatta 5 kez sulanmayı sever.

Elbette döktüğünüz su miktarını aşırıya kaçmamalısınız çünkü bitkinize tüm besin maddelerini boğulmadan emmesi için zaman vermeniz gerekiyor. Bu nedenle, bakteri ve diğer mantar hastalıklarının çoğalmasına izin vermekten başka hiçbir işe yaramayan çamur etkisine neden olmaktan kaçının.

sardunyalar nasıl çiçek açar

Bu bitki türü için çok yararlı olan belirli bir tür su da yapabilirsiniz. Sadece bir muz kullanmanız gerekir : onu kesin ve suya batırın. 2 gün bekletin. Ardından suyu süzün ve bitkinizi bu sıvı ile sulayın. Ayrıca suda 4 veya 5 küçük muz kabuğunu parçalayabilirsiniz.

Yakında sardunyanızın normalden çok daha fazla vitamin alabildiğini ve bu nedenle bereketli bir şekilde büyümeye başladığını anlayacaksınız.