Sadece bu aspirinleri bitkilerinize koyun, beş dakikadan biraz fazla bekleyin ve sonra merak edin: Olan tam olarak bu.

İlaç bilinen gibi sadece bir kullanım amacına sahip değildir Aktif içerikleri ve özellikleri bitkilere kadar uzanabilir, sadece bir besin maddesi olarak değil, aynı zamanda bir gübre olarak da işlev görebilir. Bunlar, bitkilere aspirin koymanın ne kadar iyi olduğunu keşfettikten sonra profesyonel çocuk bakıcılarının kullandığı küçük numaralar . Bu ilaç sayesinde bunun üstesinden gelmek mümkün değil, birkaç dakika sonra bitki inanılmaz bir şey gösterecek.

Bitkilerde aspirin, fidanlık yöntemi

Fidanlıklar yeşil başparmağı olanlara ve öğrenmek isteyenlere her türlü tavsiyeyi vermeye çalışıyor. Her halükarda, bitki bakımı için olmazsa olmaz haline gelebilecek bazı bilinmeyen küçük püf noktaları vardır.

Aspirin tipik olarak baş ağrılarını tedavi etmek veya kan pıhtılarını sınırlamak için kullanılır, ancak evdeki veya bahçedeki bitkiler için de harikadır. Bu ilacın etkin maddesi asetilsalisilik asittir.

Bitkilerde bulunan aspirinler

ABD Tarım Bakanlığı, aspirin sayesinde bitkilerin hastalıklarla savaşarak nasıl daha uzun yaşayabileceğine dikkat çeken bazı araştırmalar yaptı. Hepsi bu kadar değil, aslında diğer araştırmalar ilacın meyve bahçeleri için özelliklerini vurgulamıştır. Bitkiler daha hızlı büyür, meyveler sağlıklı ve güzeldir, yıl boyunca çok daha az hastalıktan etkilenir.

Aspirinin bitkiye faydaları nelerdir?

Bu nedenle uzmanlar bahçede veya evde olanlar söz konusu olduğunda dahi aspirinin bitkilere koyulmasını önermektedir. Faydaları çoktur ve sadece beş dakikalık bir uygulamadan sonra bitkide köklü bir değişim meydana gelir .

Aspirinin içerdiği salisilik asit hızlı yayılımı ile kökler için bir nimettir. Bitkiye yardım etmek için, aspirini bir bardak suda eritin ve ardından kesilen kısmı içine daldırın. Bir saat sonra zaten ilk avantajlara sahip olacaksınız.

Ayrıca 5 litre suya bir tablet ile çiçeklerin ve bahçedeki bitkilerin iyileşmesi için çimlenme üzerinde de çalışır .

Aspirin ile bitki bakımı

Aspirin, Rhode Island Üniversitesi tarafından keşfedildiği gibi, bitki büyümesini katlanarak artırır . Zengin aspirin-su solüsyonunu ayda bir veya üç hafta arayla püskürttükten sonra, çiçek ve meyvelerde hızlı ve sağlıklı bir büyüme oldu. Fidanlıklar aynı sistemin uygulanmasını önermektedir.

İlaç ayrıca bitkinin toprağına 5 tablete kadar eklenebilir ve ardından her zamanki gibi sulanabilir. Bu, sadece beş dakika içinde beslenme ve koruma sağlayabilmek için eşsiz bir yöntemdir .

En önemlisi, mantarlar tarafından saldırıya uğradığında bitkileri iyileştirebilmesidir. İyileştirmek veya etkisiz hale getirmek için, aspirini suda çözün ve ardından tüm bitki üzerinde veya etkilenen alanlarda buharlaştırın. Şüpheniz varsa, güzel ve sağlıklı bitkilere sahip olabilmeniz için doğrudan güvendiğiniz çocuk bakıcısıyla iletişime geçin.