Elbette, basit çiçekleri bile yetiştirmeye yeşil parmakları olmayanlar, bazı temel püf noktaları uygulamalıdır. Bitkileri mükemmel sağlıkta tutmak için onları doğru dozda gübre ile beslemek gerekir. Peki doğal gübre olarak ne kullanabiliriz? İnanmak inanılmaz: hadi daha fazlasını öğrenelim.

Bitkileri tamamen doğal olsalar bile gübrelerle beslemek önemlidir. Temeldirler çünkü büyümeyi, beslenmeyi ve gelişmeyi desteklerler. Pek çok insan her zaman olağan gübreleri satın almak için çok para harcar, ancak mutfakta bulabileceğiniz tamamen doğal bir elementten yararlanmanın mümkün olduğunu herkes bilmez.

Ne hakkında konuştuğumuzu anlıyor musun? Buna asla inanmayacaksın ama bu içerik sayesinde çiçeklerin yeniden canlanacak. 

Çiçeklerde doğal gübre: tüm detaylar

Gübreler, her tür bitkinin düzgün büyümesi ve gelişmesi için gereklidir. Toprağın yapısında da kullanılan pek çok besin maddesini barındırdıkları için temel bir bileşiktirler , aslında kükürt, potasyum ve kalsiyumun hiçbir zaman eksik olmaması gerekir.

Tüm besin özelliklerinin etkisini arttırmak için yılın belirli zamanlarında toprağa gübreler dökülür. Ayrıca, bunları her zaman kullanmalısınız, çünkü bunları değiştirmek, dolayısıyla düzeltmek için uygundurlar. toprak pH’ı. Açıkçası homojen bir şekilde dağıtmak gerekiyor.

Zemin

Ama kullanabileceğiniz en iyi gübre nedir? Cevap yok, ancak şüphesiz en önemli besin maddelerinin tümünü içeren bir gübre kullanmak gerekiyor. Sadece bu da değil, tamamen doğal olması gerekiyor. Tüm mutfaklarımızda bitkilerimizin ihtiyacı olan her şeye sahip olduğumuzu herkes bilmez. Mükemmel bir gübre : daha fazlasını öğrenelim.

Beklemediğiniz gübre: mutfakta var

Elbette güzel, gür ve rengarenk çiçeklere sahip olmak birçok kişinin arzusudur. Ancak, herkes bu küçük numarayı bilmiyor. Gübre olarak kullanabileceğim doğal bir malzemeye ihtiyacın olacak. Kırmızı pancardan bahsediyoruz . Tonik özelliklere sahip olduğu için mükemmeldir, ayrıca birçok mineral tuz ve vitamin içerir.

Pancar kökü

Tam da bu nedenle en uzman fidanlıklar onu gübre olarak kullanır. Prosedür çok basit, iki pancar alın, kesin ve plastik bir kaba koyun. En az bir litre su ekleyin ve yaklaşık 4 gün bekletin. Tabii kırmızı pancarları günde en az bir kez karıştırın.

Gerekli süre geçtikten sonra oluşturduğunuz solüsyon ile bitkileri sulayabilirsiniz. İnanması güç ama bu kolay, hızlı ve pratik işlem sayesinde çıplak gözle hemen farkedeceğiniz harika sonuçlar elde edeceksiniz. Çiçekler , süpermarkette satın alınabilecek her zamanki pahalı gübreler kullanılmadan çok daha bereketli ve canlı olacak . Bu tamamen doğal bir çözümdür .