Orkideniz çürümüş ve ölüyorsa, bu tek malzemeyi kullanın ve onu anında canlandıracaksınız.

İşte güzel orkidenizi eski sağlığına kavuşturmanın inanılmaz yöntemi Bahçeniz herkesi kıskandıracak.

Çürük orkide, bu neden oluyor?

Orkide, İtalyanların en çok sevdiği ve aynı zamanda yetiştirmesi kolay bitkilerden biridir. İster bahçeye dikilmiş, ister ortak saksıya balkona bırakılmış olsun, herkes evimizi canlandırmasını ister. Ancak bazen, güzel bitkimizin çürümesine neden olan inanılmaz hatalar yaparız.

Bu nedenle bugün size çürümeyi nasıl önleyeceğinizi ve her şeyden önce çok geçse nasıl düzelteceğinizi açıklamak istiyoruz . Doğal olarak çürüme, küf ve diğer mantar türlerinin başlamasına da neden olabilen fazla su tarafından oluşturulur.

orkideler

Bunun olmasını önlemek için, fazla suyun buharlaşmasını sağlayan delikli tencere veya tabaklar kullanmanız önemlidir . Bitkiyi fazla sulamamak da önemlidir.

Aslında her bitkinin belli bir miktarda suya ihtiyacı vardır ve bu da yaşamını sürdürebilmesi için yeterlidir. Aslında, bir bitkiye çok fazla su vermek her zaman bahçenizle ilgilenmek anlamına gelmez.

Ek olarak, bitkinin ölen tüm kısımları periyodik olarak kesilmelidir. Bu sayede suyun emiliminin en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlayacağız.

Ve yine evinizde mutlaka hem serin hem kuru, dolayısıyla çok nemli olmayan bir yerde muhafaza etmelisiniz. Bu püf noktaları orkidenizin sağlıklı kalması için yeterli olacaktır. Ancak geçmemesi durumunda, çarelere koşmanız gerekecektir.

Bugün , orkideniz artık gerçekten çürümüş olsa bile yeniden canlanmasını sağlayacak inanılmaz bir çözümle karşınızdayız . Daha önce hiç duymadığınız ama bu muhteşem bitkide çok etkili olan bir malzemeye ihtiyacınız olacak.

Bundan bir çay kaşığı kullan ve onu canlandır

Orkideniz çürüdüyse ve onu nasıl canlandıracağınızı bilmiyorsanız bugün size gerçekten kimsenin bilmediği oryantal bir yöntem sunuyoruz Tek yapmanız gereken, kendinize bir çay kaşığının gerçekten yeterli olacağı mucizevi bir malzeme elde etmek.

Sıcak su ile karıştırılacak olan zirai kireç tozundan bahsediyoruz . Karışımı en az yarım saat bekletin. Bu arada, çürümüş orkidenizin köklerini kazın ve tamir edilemeyeceğini düşündüğünüz koyu renkli, duygusal kısımları kesin.

orkide

Bittiğinde, daha önce hazırladığınız karışımı üzerine dökeceğiniz bir vazonun içine yeni toprak koyun. Ardından orkidenizi tekrar dikin. Her zaman olduğu gibi ona iyi bakın ve yavaş yavaş nasıl tekrar sağlıklı ve bereketli döneceğini göreceksiniz.

Prosedürü, çürümüş bir orkide ile uğraştığınız kadar tekrarlayabilirsiniz. Ancak başlangıçta size verdiğimiz tavsiyeye uyarsanız, eminiz ki bir daha bahçenizde sizi bekleyen çürük bir bitki bulamazsınız .