Gübre veya kimyasallara başvurmadan bile sağlıklı ve güçlü bitkiler elde etmek. Nasıl olduğunu görelim.

Bahçemizi veya salon bitkilerimizi her zamankinden daha bereketli hale getirmek için genellikle çöpe attığımız doğal bir bileşen var. Sağlıklı bitkilere tam görünümde sahip olmak için nasıl kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır.

Sağlıklı bitkiler – gözler için bir şölen

Çeşitli sokağa çıkma yasaklarının ardından yapılan bir araştırma, giderek daha fazla insanın bitki ve yeşillik bakımına yaklaştığını gösterdi. Aslında fazla yeri olmayanlar bile pencere pervazlarına veya oturma odalarına yaymak için birkaç bitki almaktan vazgeçmemişler.

Bunun nedeni , bitkilere bakmanın gerginliği hafifletmeye yardımcı olduğunun gösterilmesidir . Ayrıca, bazı ev bitkilerinin (ve değil) evlerimizde soluduğumuz hava üzerinde de faydalı etkileri olabilir. Aslında bazıları, örneğin boyalarda yaygın olarak bulunan formaldehit ve diğer tehlikeli maddeleri bile emebilir.

Ancak, bitkilerinizi gür ve sağlıklı büyütmek her zaman mümkün değildir. Bu çeşitli nedenlerle olabilir. Bunlardan biri zayıf gübrelemedir . Herkesin yeşil bir parmağı yoktur ve ne zaman ve nasıl dölleneceğini anlayamaz. Neyse ki, bitkilerimiz için çok güçlü olan bazı doğal bileşenler var. Sudan bile güçlü olanı keşfedelim.

Bitki

Sudaki en güçlü madde

Bitkilerimiz için sudan daha güçlü olan içerik aslında su bazlıdır ve genellikle onu ne yapacağımızı bilmediğimiz için çöpe atarız. Özellikleri ile sebzeler için oldukça faydalı olabilecek pirinç pişirme suyudur.

Genellikle lavaboya attığımız az ya da çok yoğun beyaz bir sıvıdır. Bunun nedeni, tarımda ikili bir amaçla kullanılan besin maddeleri açısından çok zengin olduğunun farkında olmamamızdır.

Birincisi, bitkiyi nemlendirmektir. İkincisi, bitkilerin daha güçlü, daha sağlıklı ve daha hızlı büyümesine yardımcı olan mineraller (potasyum, magnezyum vb.) açısından zengin olduğu için onu beslemek . Ek olarak pirinç suyu, toprak mikroorganizmalarının işlerini yapmak için ihtiyaç duyduğu karbonhidratları ve nişastaları da içerir.

pirinç

Kullanmak için, suyla dolu bir kaseye pirinç koymanız gerekir. Bol su ile durulanmalı , eller ovuşturulmalıdır. Alternatif olarak pişirme suyunu da kullanabilirsiniz. Bir sonraki işlem, pirinci çıkarmak için suyu bir süzgeçle süzmek olacaktır .

Bu su ile bitkilerinizi haftada en az üç kez sulayın . Özellikle yaz aylarında pirinci su ile sulamak öğleden sonra saat beşten sonra yapılmalıdır. Bu sayede daha az buharlaşma olacak ve toprak bitkiler için faydalı olan tüm besin maddelerini çekecektir.