Toprağı bu bileşenle sulayarak normalin iki katı kadar meyve ve sebze verimi alacağız. İşte ne olduğu.

Süpermarketlerin ve güvenilir manavlarımızın raflarında her gün taze meyve ve sebzeler buluyoruz ve bunların birçoğu sofralarımızda yemeklerimizde kullanılıyor.

İtalya’da sebze tüketimi çok önemlidir, çünkü bu meyve ve sebzelerin birçoğu ünlü Akdeniz diyetinde kullanılır ve tüketilir ve bu nedenle en iyi ürünleri seçme eğilimindeyiz.

Toprak: İşte mahsulünüzü ikiye katlamak için kullanmanız gerekenler

Her meyvenin olduğu gibi her sebzenin de bir mevsimi vardır, bazıları yıl boyunca mevcut olsa da, fiyatı fahiş olmayan kaliteli olanları aramak için çok dikkatli olmalısınız.

Son zamanlarda aslında fiyatlarda çok büyük artışlar yaşadık ve yemeklerimizde kullandığımız birçok malzeme çok pahalı hale geldi, hatta bunların bazıları fiyatını üçe katladı.

Bunun nedenlerinden biri de ülkemizi vuran kuraklık , yaz mevsiminde meydana gelen yüksek sıcaklıklar nedeniyle rekoltenin önceki yıllara göre daha düşük olmasıydı.

Toprak: Mahsulü ikiye katlayan madde

Böylece çiftçiler , satabilecekleri ve sunabilecekleri daha az ürünle karşılaştılar ve bu nedenle, satılan bu az sayıdaki ürünün büyümesi için çok fazla bakım gerektirdiğinden, fiyatı yükselterek mahkemeyi elinde tutmak zorunda kaldılar.

Ancak en uzman yetiştiricilerin, mahsullerinin katlanarak büyümesini ve hatta bazı gübreler nedeniyle ikiye katlanmasını sağlamak için bazı yöntemler kullandığını herkes bilmiyor .

Doğada meyve ve sebzelerin daha hızlı gelişmesini sağlayan gübreler vardır ve bu sayede tüketiciye de fayda sağlayacak şekilde daha fazla ürün elde edilebilir.

Yetiştiriciler için faydalı içerik

En popüler olan ve meyve ve sebzelerin ilk gelişmesini sağlayan içerik , su ile birleştiğinde sebzeler, yeşillikler ve meyve ağaçları için yararlı gerçek bir gübre oluşturan bira mayası tozudur .

Bir kavanoz suya iki poşet toz bira mayası eklenmeli ve buna bir çay kaşığı şeker eklenmeli , onu aktive etmek ve gübre olarak çalışmak için gereklidir.

Maya sadece sebze ve meyvelere yardımcı olmakla kalmaz , mantar öldürücü etkisi nedeniyle oluşabilecek hastalıklarla savaşır ve küf oluşumunu engeller.

Toprak: Mahsulü ikiye katlayan madde

Ayrıca, şeker mayayı hemen çalıştırma eğiliminde olacak ve bitki her şeyi emerek bereketli bir şekilde büyüyecek ve beklenenden daha lezzetli ve daha büyük miktarlarda meyveler verecektir.

Bu yöntem , bitkilerin daha fazla kalsiyum alımına sahip olmasını ve kendilerini güçlendirmesini sağlamak için toprağa koymak için harmanlanmış yumurta kabukları kullanan daha uzman yetiştiriciler tarafından test edilen yöntemlerden yalnızca biridir .

Yani, yetiştireceğiniz meyve bitkisi veya sebzeniz varsa , belki de evin balkonunda bir sebze bahçeniz varsa, bu çözümleri tercih edebilirsiniz.