Calla bitkisine bir bileşen ekleyerek çok para kazandıracağız: bunu kullanın.

Evlerimizde genellikle balkonlarda bitkilere yer verme eğilimindeyiz, ama aynı zamanda odalarımızın içinde başkalarıyla paylaştığımız alanların süsü, hatta sadece zevkimiz için bitkilere sahibiz .

Bunların birçoğu hoş bir koku yaymanın yanı sıra evlerimizde bulunan nemi emme eğiliminde oldukları ve bu nedenle küf ve yoğuşma oluşumunu engelledikleri için çok faydalıdır.

Calla: özellikler ve merak edilenler

Ayrıca, balkonlarda veya balkonlarımızın yakınında çiçekli güçlü bitkiler bulundurmak, bizi ziyarete gelebilecek ve gezegene yardımcı olabilecek böceklerin tozlaşmasını teşvik etmemize yardımcı olur.

Calla: işte para biriktirmek için malzeme

Evde kullanım için satın alınan birçok bitki vardır, en yaygın olanları ortanca, kayınvalide, pothos ve büyük üçgen yapraklarla karakterize edilen ve büyümesi çok kolay olan gelinçiceğidir.

Saksıda da açabilen bir çiçeğe sahip olan bu bitki , en güzel ve bilinen çiçeklerden birine hayat verir ve yaprak dökmeyen bir bitkidir.Adını Yunanca kalòs kelimesinden türeyen güzel anlamına gelir .

Çiçeğine Nil Zambağı denmesinin nedeni Güney Afrika nehirlerinin kıyılarında ve özellikle Mısır bölgesinde bulunan akarsuların çevresinde yetişmesidir .

Calla: işte para biriktirmek için malzeme

Her zaman zarif ve zarif bir bitki olarak kabul edilen çiçekleri, kesilip bir vazoya yerleştirildiğinde bile haftalarca dayanabilir ve her gün suyu değiştirilir.

Yapraklar sağlam ve dayanıklıdır ve mumsu bir görünüme sahip olma eğilimindedir, ayrıca şekli nedeniyle kulağa benzeyen bir spadix içeren çiçeğin içindedir.

Güçlü ve kuvvetli çağrı: kullanılacak içerik

Mayıs-Haziran aylarından Eylül ayına kadar çiçek açan rengarenk çiçeklere de hayat verebilen calla zambakları, Eylül başı ile Aralık sonu arasında soğanları satışa çıkıyor.

Bu bitkinin güçlü bir şekilde büyümesini sağlamak için her gün sulanması tavsiye edilir, ancak onu daha dayanıklı ve parlak hale getirecek özel bir bileşen olduğunu herkes bilmez .

Toprağa konulan pirinç suyu bitkiyi güçlü ve sağlam yapar ve bu maddeyi yaprakların üzerinden geçirmek mumsu görünümlerini korumaya ve sararmayı önlemeye yardımcı olur .

Calla: işte para biriktirmek için malzeme

Kullanmak için, tüm nişasta serbest kalana kadar pirinci bir süre ıslatın. İkinci bir anda, suyu bir kaba koyarak pirinci boşaltın.

Kullanıma göre doğrudan toprağa veya sprey şişesine su koyarak yıkayabiliriz ve nilüferimizin yapraklarını parlak ve parlak hale getirerek komşularımızı kıskandırabiliriz.

Bu yöntem, aynı türdeki diğer bitki türleri için de kullanılabilir, ancak bir uzmana danışmak veya pirinç suyunun kullanmaya karar verdiğimiz bitki için yararlı olup olmadığını araştırmak her zaman daha iyidir .