Evin bakımı için bazen basit jestler yeterlidir. Bu ipuçları arasında çamaşırları yeni gibi elde etmek için harika bir yöntem var: Aspirin. Gerçekten de bu ünlü analjezik tabletin kirli çamaşırlarımız üzerinde dikkate değer bir temizleme etkisi olduğu görülüyor. İşte bu amaç için nasıl kullanılacağı.

Hemen hemen tüm gardıroplarda beyaz giysiler bulunur. Çekici olduğu için onsuz yapılması zor olan bu renge karşı herkesin bir zaafı vardır. Ancak beyaz aynı zamanda en çok kararan ve sarartan renktir ve bu nedenle onu gerektiği gibi korumamak ayıp olur.

Bu yazımızda sizlere  beyaz kumaşlarınızın daha fazla kararmasını önlemenin basit bir yolunu sunuyoruz.  Giysilerinizi tekrar beyaz yapmak için tabletleri çamaşır makinenize koymayı içeren bir aspirin yöntemi.

çamaşır-makine-bakımı

Çamaşır makinesinde aspirin kullanma adımları

Neye ihtiyacın var:

  • 4 litre sıcak su
  • Bir havza
  • 6 aspirin tableti

Başlamak için tabletleri çözündürmek için ezin, ardından tamamen eriyene kadar suya bırakın. Ardından kıyafetlerinizi  leğene daldırın ve gece boyunca ıslanmasına izin verin . Ertesi gün beyaz çamaşırları doğrudan çamaşır makinenizin tamburuna koyun ve normal yıkama programını başlatın.

beyaz-keten-makine

Bununla birlikte, parlak bir beyaz  için, uzun bir ıslatma için su leğeni ile yetinmenin tercih edildiğine dikkat edilmelidir . Bu sayede aspirin inatçı lekelere daha kolay etki eder çünkü daha iyi çözülür. Yine de, lavabo veya çamaşır makinesi, beyazlık orada olacak.

kurutma sonrası sonuç

Ter, şarap ve hatta kan lekelerini çıkarmak için ne yapılmalı?

Bu tür lekelerin çıkarılması zor görünüyorsa, önceki tekniği kullanmanız ve çamaşırlarınızı sadece 2 saat açık bırakmanız yeterlidir. Sadece bu tür lekeler için soğuk su kullandığınızdan emin olun,  çünkü sıcak su lekeyi sadece  suyla temas ettiğinde kumaşa daha fazla yerleştirir.  Ayrıca, kırmızı şarap lekelerini çıkarmakta sorun yaşıyorsanız, aynı derecede umut verici diğer ipuçlarını  denemekten çekinmeyin  .

Aspirin yoksa beyaz tekstillerini nasıl beyazlatabilirsin?

Doğal ipuçları çoktur ve bazıları güçlü olan birkaç bileşen içerir. Örneğin limon suyu, soda kristalleri, kabartma tozu, kabartma tozu, kabartma tozu veya hidrojen peroksit düşünün. Ayrıca hidrojen peroksitin birçok kullanımının yanı sıra giysilerde oluşan küflenmeye karşı veya   yastıklardan sarımsı lekeleri çıkarmak için dikkat çekici bir ürün olarak sunulmaktadır.  

Giysilerinizin beyazlığını korumak için  lekelere karşı Marsilya sabunu içeren deterjan kullanabilirsiniz.  Bu aynı zamanda sarı izler için de geçerlidir. Ayrıca, eğer sodyum bikarbonat beyazlatma olarak kabul edilmezse, renkleri solmalarını engellerken korumaktan da gurur duyar  .  Aynı zamanda iyi bir kireç sökücüdür.

Bir yumuşatıcı kullanmak istiyorsanız,  beyaz sirkenin bu rolü çok iyi yerine getirdiğini bilin.  Bu durumda, durulama suyunuza ekleyin. Son olarak, göz kamaştırıcı beyaz bir sonucun keyfini çıkarmak için tek yapmanız gereken çamaşırlarınızı güneşte kurutmak.

Aspirinin diğer kullanımları

Aspirin, çamaşırları beyazlatma özelliğiyle zaten şaşırtıyorsa, etkisi burada bitmiyor. Femme Actuelle’nin bir makalesinde, ilacın göz atmaya değer başka kullanımları da var:

Kepeğe veda edin:

Kepek için aspirin kullanmak için iki hapı toz haline  getirin ve her zamanki şampuanınızla karıştırın . Daha sonra karışımın 2 dakika etki etmesini bekleyin ve ardından su ile iyice durulayın.

Ayaklardaki mısırları ortadan kaldırın

Birkaç damla limon, su ve ezilmiş aspirin tableti karışımı hazırlayın  .  Sıcak havlu uyguladığınız alana sürmeniz için bir macun alacaksınız. 5-10 dakika sonra mısır yumuşadıktan sonra ayağı pomza taşıyla ovun.  Ondan hızlı bir şekilde kurtulmak  için bu diğer 4 kolay numaraya da başvurabilirsiniz  .

ev