Doğa harika bir şey, bu yüzden ona her zaman saygı duymalı ve onunla ilgilenmeliyiz. Aslında kendinizi bahçeciliğe adamak istiyorsanız, bitkilerin de bizim gibi beslenmeye ihtiyacı olduğunun farkında olmalısınız. Bu konuda Epipremnum için en iyi gübrenin hangisi olduğunu birlikte öğrenelim.

Herkesin kendi tutkuları vardır ve onları geliştirebilmek için biraz boş zaman ayırmak doğru ve gereklidir. Aslında hobiler, herkes için bir rahatlama ve esenlik kaynağıdır; bunlar tam da günlük taahhütlerle yüzleşmek için gereken enerjiyi kapatmaya ve geri kazanmaya çalışmamız gereken iki duygudur En popüler ve rahatlatıcı eğlencelerden biri şüphesiz bahçeciliktir .

Aslında pek çok insan boş zamanlarını doğa ile iç içe geçirmek ve aynı zamanda evlerine veya bahçelerine daha zarif, neşeli ve zarif bir görünüm kazandırmak için etrafını çiçekler ve bitkilerle sarmayı sever. . Bitkilerin sağlıklı, bereketli ve neden olmasın hızlı bir şekilde büyümesini sağlamak için , bunun gerçekleşmesi için uygun ürünlerin yanı sıra çok fazla özen ve özveriye ihtiyacınız var.

Örneğin Epipremnum , düzenli bir büyüme süreci olan çok güzel bir bitkidir. Bununla birlikte, belirli bir gübrenin yardımıyla bitki yalnızca daha hızlı büyümekle kalmayacak, aynı zamanda sağlığı ve yaprakların ve dalların görünümü açısından da güçlü bir iyileşme fark edeceğiz.

Epipremnum: Bu, kullanılacak en iyi gübredir.

Bitkiler için gübre besin görevi görür , bu nedenle mükemmel kalitede ürünlerin kullanılması gerekir. Epipremnum durumunda, onu güçlü ve bereketli hale getirmenin en iyi yolu , yüksek konsantrasyonda nitrojen içeren bir gübre olan üre kullanmaktır .

Gübre

Bu gübreyi bitkiye vermek için tek yapmamız gereken bir çay kaşığı üreyi (yaklaşık 6 gr) bir litre suda eritmek ve bir kısmını -yeteri kadar- toprağa dökmek. Bu şekilde ürün kökler aracılığıyla hareket edecek ve bu da bitkiyi besleyerek daha hızlı büyümesini sağlayacaktır.

Üre, daha önce de belirtildiği gibi, azot bakımından zengin bir gübredir , bu nedenle bitkiye ayda sadece bir kez ve küçük miktarlarda verilebilir .

Üre kullanmak için alternatif bir yöntem

Su ve üre solüsyonu doğrudan yere dökülmesinin yanı sıra Epipremnum’un yaprakları üzerinde de kullanılabilir, böylece doğrudan emerler. Bu yönteme devam etmek için, bitkiyi suladığımız bileşiğin kalan kısmını kullanabilir ve bir sprey kabına aktarabiliriz.

Gübre ver

Bundan sonra tek yapmamız gereken su ve üre solüsyonunu yapraklara püskürtmek ve bu gübrenin kullanımı sayesinde Epipremnum’un ne kadar hızlı büyüdüğünü görmek.

Üre kullanımını abartmamak gerektiğini unutmamak çok önemlidir çünkü içerdiği yüksek nitrojen konsantrasyonu zamanla bitkiye bile zarar verebilir.