Kimsenin aklına gelmeyen bir yöntemle orkidelerimizde güçlü köklere ve güzel çiçeklere sahip olabiliriz. Bu nasıl.

Evlerimizde, çevreyi daha canlı ve neşeli hale getirmek ve evimizi uyumlu hale getirmek için genellikle bitkilere yer verilir ve bu yeşil dostlarımız birer mobilya gibi kullanılır.

Ancak bitkiler sadece süs eşyası olarak değil, aynı zamanda havayı sağlıklı hale getirmek için de kullanışlıdır, aslında birçoğu klorofil fotosentezini kullanır ve karbondioksit ve oksijen sirkülasyonu ile havayı değiştirmemize yardımcı olur.

Orkide, güçlü kökler için yöntem

Ayrıca bazıları, özellikle yağlı olanlar, bir odanın içindeki nemi emme ve dolayısıyla tüm yoğuşmayı çekme ve duvarlarda küf oluşmasını önleme eğilimindedir.

Bu bitkilerin çoğu , en iyi mevsimlerinde çiçek açmaya eğilimlidir ve bu çiçekler gezegeni korumak ve dünyayı renkli ve işlevsel kılan böceklerin tozlaşması için yararlıdır.

Bu nedenle, tozlaşan böceklerin dinlenebilmesi ve polen bulabilmesi için pencerelerin yakınında veya balkonlarımızda bitkileri her zaman çiçek açmış durumda tutmanız önerilir .

Orkide: nasıl güçlü hale getirilir

Bu böceklerin gezegenimizdeki önemi çok önemlidir, çünkü onların çalışmaları olmadan sahip olduğumuz her şeye sahip olamayız ve onlara ekosistem için yaptıklarından dolayı teşekkür etmeliyiz.

En çok satılan ve alınan bitkiler arasında , çiçekleriyle öne çıkan ve birçok türün yanı sıra her zaman zarafet ve güzelliğin simgesi olarak görülen bir bitki var.

İşte yapmanız gerekenler

Özellikle son dönemde fidanlıkların olmazsa olmazı haline gelen orkide ile birlikte gelmiş geçmiş en çok satan bitki haline gelen ama herkesin doğru dürüst elinde tutmayı başaramadığı orkideden bahsediyoruz .

Çoğu zaman bu bitkinin çok sağlam kökler ürettiği olur ve bunların bir kısmı bitkimizi yerleştirdiğimiz saksıdan çıkma eğilimindedir ve bu nedenle onları budama eğilimindeyiz.

Başlangıçta görünüm pek güzel olmasa da yaptığınız işe dikkat etmelisiniz çünkü hava kökleri adı verilen bu kökleri keserek bitki zarar görebilir ve çiçek açmayabilir.

Orkide: nasıl güçlü hale getirilir

Aksi takdirde bu hava köklerini alıp tesisimizin yanındaki su dolu bir tepsi içerisine getirmeniz  ve operasyona geçmeden önce sağlam ve sağlam hale gelmelerini beklemeniz gerekmektedir.

Tüm bitkiyi saksının içinden sökerek , köklerin diğerlerinin etrafına sarıldığından emin olarak daha güçlü ve sağlam büyüyebilmeleri için onu daha büyük bir bitkiye aktarmamız yeterlidir.

Bu sayede hem havai köklere sahip olmaktan kurtulmuş olacağız hem de doğacak çiçeklerin bol ve güçlü olmasını sağlama ve bitkimizi görenleri kıskandırma fırsatı bulmuş olacağız .

Ayrıca, orkide bakımı için çeşitli yöntemler vardır ve bunlardan bazıları limon suyunu kullanırken diğerleri yaprakları parlak ve parlak, çiçekleri beyaz ve gür yapmak için inek sütü kullanır.