Bu malzemeden bir kaşık dolusu yemyeşil çiçeklere sahip orkidelerimiz olacak. İşte ne olduğu.

Evlerimizde, satın aldığımız mobilyalarla sıcak ve davetkar bir ortam görüntüsü vermelerini sağlamak için birçok odada döşeme unsuru olarak kullanılan bitkiler vardır .

Bitkiler her zaman bahçelerde ve evlerde ekstra bir zarafet dokunuşu vermek için kullanılmıştır ve bunlardan bazıları çok nadir ve çok pahalıdır ve tam olarak değerleri için aranır.

Orkideler: güzel çiçeklere sahip olmanın püf noktası

Son zamanlarda birçok kişi bitkilerin büyüsünü ve yeşil başparmağı yeniden keşfetti ama herkes yaprak dökmeyen dostlarımızı yaşatmayı başaramadı ve bu nedenle moralleri bozuldu.

Ama pes etmemeliyiz çünkü birkaç numara ile bazı bitkileri geri kazanabiliriz ve biz de bitkilerle ilgilenen ve çiçekli bir balkonu olan insanlar olabiliriz.

Tam da bakımsızlıklarından dolayı favori olanlar, haftada birkaç kez suya ihtiyaç duyma eğiliminde oldukları için fazla dikkat gerektirmeyen etli bitkilerdir .

Orkideler: İşte çok güçlü bir gübre

Hediye olarak bile, yeni bir ev alan biri için veya bir amaç için birine saygı duruşunda bulunmak için, hatta sadece bir doğum günü hediyesi olarak bile bitkiler akla gelen ilk düşüncelerden biridir .

Özellikle Noel döneminde en yaygın olanı kırmızı ve beyaz çeşitleriyle Poinsettia’dır, ancak zarafeti ve çiçekleri nedeniyle başka bir bitki de yerini almış ve yılın herhangi bir zamanında hediye olarak verilmiştir .

Piyasada çok çeşitli renklerde ve şekillerde bulunabilen ve dikkat ederseniz yılın her döneminde sahiplerine güzel çiçekler veren orkideden bahsediyoruz .

Uzman çocuk bakıcılarının yöntemi

Peki orkidelerimizin doğru şekilde gelişebilmesi için ne yapmalıyız ? Çözüm basit ve çiçeklerin bol ve bereketli doğmasını sağlamak için bir hile var.

Aslında, uzman fidanlıkçıların, bitkilerinin herkes tarafından hayranlık uyandıran ve kıskanılan çiçeklere sahip olmasını sağlamak için birçok yöntemi vardır, ancak onları sık sık açığa çıkarmazlar ve bunlar, bazı alışılmadık bileşenlerin kullanımını görür.

Örneğin orkidelerimizde güzel çiçekler olması için sarımsak tozu kullanmalıyız. Sıcak suda erittikten sonra karıştırıp bitkilerimizin toprağına dökeceğiz.

Orkideler: İşte çok güçlü bir gübre

Toz olanımız yoksa sorun değil, sadece birkaç diş sarımsak alın ve çok küçük parçalar halinde kesin. Daha sonra oda sıcaklığında bir kavanoza koyun ve bir süre kenarda bekletin.

Bir gün sonra gidip kavanozumuzu alıp içindekileri orkidelerimizin toprağına dökeceğiz ve çiçekler açtığında çok güzel, muhteşem bir renkte, çok güçlü ve iri olacaklarını göreceğiz.

Sarımsak ayrıca kökleri ve yaprakları güçlendirmeye yardımcı olur ve toprağa yuva yapabilen böcekleri uzak tutma eğilimindedir.