Orkidelerin her zaman çiçek açmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlamanın bir yöntemi vardır. İşte ne olduğu.

Eski zamanlardan beri evlerimizde, geçmişte belirli bir binada yaşayan kişinin sosyal statüsünü de gösteren, bazıları çok zarif olanlar da dahil olmak üzere süs unsuru olarak görülen bitkiler olmuştur .

Bugün bile bazı şehirlerde, bir zamanlar bu şehirlerin bakımını üstlenen önemli ailelerine ait olan ve her zaman çiçek açan bahçelerin ve meydanların olması tesadüf değildir .

Orkideler: onları çok uzun süre canlı tutmanın yolu

Bitkilerle dolu bir eve sahip olma arzusu, yalnızca başka nedenlerle de yararlı oldukları için değil, bunlardan bazılarının saldığı ve görsel neşe verebilen güzellikten kaynaklanmaktadır.

Bazı odalarda bitkilere, özellikle sulu meyvelere sahip olmanın tüm nemi emme eğiliminde olduğunu ve sonuç olarak duvarlarda daha sonra ortadan kaldırmak zorunda kalacağımız yoğuşma ve küf oluşumunu önlediğini söylemek yeterli .

Ama hepsi bu kadar değil, bitkilerimiz çiçek üretiyor ve bunlar, uzun bir yolculuktan sonra rahatlık bulmak zorunda kalacak ve işlerini yapmak için nektar bulmak zorunda kalacak tozlaşan türler olan böcekler için faydalıdır, bu da ekosistem için çok faydalıdır.

Orkideler: Onları her zaman bereketli tutmanın yolu

Bu nedenle, evlerimizde bitki bulundurmak her zaman daha iyidir ve piyasada pek çok türün çoğunu buluruz, ancak en yaygın ve satın alınan ve aynı zamanda çok hoş bir hediye olarak belirtilen orkidedir .

Pek çok renk ve şekilde bulunabilir, ancak bu bitki her zaman gelmiş geçmiş en zarif bitkilerden biri olarak kabul edilmiştir ve yeşil baş parmağı olmayanlar için de bakımı önerilir.

Bu bitki, çok kalın ve mumsu yaprakları ile ayırt edilir ve tozun birikmemesi ve her zaman parlak kalması için genellikle her zaman su ve sütle olabilecek bir solüsyonla temizlenmesi gerekir.

gizli yöntem

Ancak bu bitkinin hemen ölmemesini ve yıllarca canlı kalmasını sağlamanın bir sırrı olduğunu herkes bilmiyor . Öncelikle yapraklarının çürük olmadığından emin olmalısınız.

Eğer öyleyse, çıkarılmalı ve bir yaprak ile diğeri arasına suya batırılmış bir pamuk disk yerleştirilmelidir Daha sonra bitkimizi alacağız ve saksının dışında büyüyen hava kökleri olup olmadığına bakacağız .

Eğer öyleyse, bunların başka bir oldukça büyük tencereye veya su dolu kaba sığabileceğinden emin olalım ve önceki saksı ile bitkimizi daldıralım.

Orkideler: Onları her zaman bereketli tutmanın yolu

Bu sayede bitki ve tüm kökler gerekli suyu emecek ve orkide bereketli ve kendiliğinden büyümeye devam ederek çok iri ve rengarenk çiçekler açacaktır.

Suyun bitmek üzere olduğunu gördüğümüzde kap yerine bir tabak koyuyoruz ki çıkan su periyodik olarak değiştirilebilsin.

Ancak bu şekilde orkidelerimiz çok uzun süre canlı kalabilecek ve biz de onları salonumuzda veya istediğimiz yerde sergileyebileceğiz.