Sardunya, İtalya’daki en yaygın çiçeklerden biridir. Onları genellikle bahçede veya terasta buluyoruz ve renkleri ve güzellikleri sayesinde bulundukları yeri zarif ve davetkar kılıyorlar. Ama nasıl sağlıklı ve bereketli hale getirilebilirler? Bu malzemeden bir kaşık yeterlidir: daha fazlasını öğrenelim.

Sardunyalar da tüm çiçekler gibi özen ve ilgi ister, bu nedenle kusursuz çiçek açmaları için bazı kuralların uygulanması gerekir . Sardunyalarınız donuksa ve hiç de sağlıklı görünmüyorsa, kesinlikle bir şeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Tam da bu nedenle, bugün bu çiçeği bereketli ve sağlıklı yapan etkili bir yöntemi açıklıyoruz: çok az kişinin bildiği inanılmaz numarayı keşfedelim.

Sardunya bakımı nasıl yapılır: tüm detaylar

Sardunyanızın kusursuz olmasını istiyorsanız, ona her gün göz kulak olmanız gerekecek, örneğin ölü yapraklar veya kuru çiçekler fark ederseniz, bunları hemen çıkarın, aksi takdirde bitkinizin gereksiz enerjisini alır, kendinize yardım edin. bazı bahçe makası ile 

Ayrıca her yıl sardunyayı bir öncekinden biraz daha büyük bir tencereye koyun. Bu tür çiçekler için özel bir tane kullanmak daha iyi olsa bile her zaman killi bir toprak seçin .

Sardunyaları budamak

Sulama şarttır, bu nedenle ılık su ile sulamak gerekir . Yazın toprak asla kuru olmamalı, daima nemli olmasına dikkat edin. Ancak kışın dikkatli olun çünkü don onları öldürebilir. Ayrıca yaprakları asla ıslatmayın.

Sardunyanız çiçek açmıyorsa, bunun nedeni kesinlikle bir sorun olmasıdır. En yaygın nedenlerden biri tam olarak bitkinin konumudur . Parlaklık gerçekten önemli olduğu için güneşe maruz bırakmanız gerekecek.

Budama bile farklı değil, bunu erken ilkbaharda yapmanız gerekecek ve sadece kuru ve solmuş sapları çıkarmanız gerekecek. Ancak sardunyayı kusursuz ve sağlıklı bir şekilde yetiştirmenin de bir püf noktası olduğunu herkes bilmiyor. Bir malzemeye ihtiyacınız olacak , mısır nişastasından bahsediyoruz: hadi daha fazlasını öğrenelim. 

Sardunyalarda mısır nişastası: kesin numara

Mısır nişastası genellikle yemek pişirmede kullanılır, ancak aslında bahçe için çok faydalıdır. Özellikle zararlılardan çok sık etkilenen sardunyalar için . Tek yapmanız gereken vazoya bir kaşık mısır nişastası koymak, her türlü solucanı uzaklaştıracaktır.

renkli sardunyalar

Doğal, ucuz ve etkili bir ilaçtır, aslında kokusu ve özellikleri parazitleri rahatsız edeceği için bitki için hiç de agresif değildir. Kök gelişimine yardımcı olduğu için toprağı da iyileştirecektir Sadece bu değil, nemi geri kazandıracaktır. Kısa sürede sonuçlarını göreceksiniz, sardunyalarınız hemen sağlıklı, parlak ve canlı bir renge sahip olacak. Sonunda hayata geri dönecekler.