Press ESC to close

Sardunyalarınızın üzerine dökün ve hemen çiçek açsınlar: her zamanki gibi gür olacaklar

Sardunyalar, iç veya dış mekanlarda yetiştirilebilen güzel bitkilerdir. Özellikle popülerdirler, balkonları ve bahçeleri süsleyebilirler. Ve tüm bitkiler gibi bakıma ve bakıma ihtiyaçları vardır. İşte onları daha gür yapacak malzeme.

Sardunya yetiştirmek için bira mayası nasıl kullanılır?

Sardunya yetiştirmek için botanik uzmanı olmanıza gerek yok. Yine de düzgün bir şekilde çiçek açmaları için onları iyi korumaya ve korumaya özen göstermek önemlidir. Bunun için sardunyalarınızın güzel bir çiçek açması için bira mayasını kullanabilirsiniz.

 

Maya

Mutfak kullanımının yanı sıra,  bira mayası, bitki büyümesini destekleyen faydalı özelliklerle dolup taşan bir bileşendir . Gerçekten de bu içeriğin içerdiği mineral tuzlar ve vitaminler sardunyalar için mükemmeldir.

Tek yapmanız gereken 3 litre suya iki tatlı kaşığı bira mayası eklemek  O andan itibaren  sardunyalarınız için artık sulama yaparken kullanabileceğiniz mükemmel bir gübre elde edeceksiniz . Gerçekten de, birkaç gün sonra daha sağlıklı görünecek olan sardunyalarınızdaki sonuçları kısa sürede fark edeceksiniz. Bira mayası, daha gür sardunyalar elde etmenin hızlı bir yoludur  .

Gelişen ve daha dayanıklı sardunyalar için birkaç ipucu

Tüm bitkiler gibi sardunyaların da belirli hareketlerden kaçınarak iyi bakılması gerekir.

Bu nedenle, sardunyalarınızı yerleştireceğiniz yerin yanı sıra ışığa maruz kalma durumunu da önceden düşünmek gerekir.  Sardunyaların çoğu tam güneşte veya kısmi gölgede görüntülenebilir.

Ayrıca, her bitkinin engellenmeden gelişebilmesi için birbirinden makul bir mesafe bırakmayı düşünün .  Ayrıca sardunyalar haftada iki kez sulanmalıdır.

Ayrıca kuru yaprakların yılda bir kez çıkarılması, tercihen ilkbaharda budanması tavsiye edilir. Kışın, onları soğuktan korumak için bir kışlık peçe ile örtmeyi unutmayın. Negatif sıcaklıkların  sardunyalara zarar vermesi muhtemeldir.

İyot bazlı sulama suyuyla sardunyaların çiçeklenmesini teşvik edin

Sardunyaların çiçeklenmesini iyileştirmek için iyot bazlı bir solüsyon ekleyerek ekiminizi gübrelemek mümkündür. Bunu yapmak için  1 litre suyu 2-3 saat oda sıcaklığında tutun ve ardından bir damla iyot ekleyin . Sardunyanız hastaysa daha fazla iyota ihtiyaç duyabileceğini unutmayın. Böyle bir durumda, köklere zarar vermemek için suya üç damla iyot ekleyin, ancak daha fazla eklemeyin. Ardından karışımınıza 10 damla %3 hidrojen peroksit ekleyin ve her şeyi karıştırın. Doğal iyot bazlı gübreniz nihayet hazır.

 Sadece sulama yaparken bitkinin yaprağına veya gövdesine dokunmamaya dikkat edin. Bu durumda, üzerine düşen damlaları silmek için bir bez kullanın.

Bu doğal içerikler sayesinde sardunyaların çiçeklenmesini daha hızlı teşvik edebileceksiniz. İster bira mayası ister iyot olsun, bitkileriniz optimum büyümeden faydalanacaktır.