Mutfağımızdaki ve ötesindeki yemekleri tatlandırmak için her zaman taze sarımsağın nasıl hazır bulundurulacağına dair bazı basit ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

İtalyan gastronomisi, taze ve mükemmel kalitede malzemelerle hazırlanmış lezzetli tariflerle dolu olduğu için tüm dünyada ünlüdür . Tüm müstahzarlarımız, yalnızca bunları yapmak için kullandığımız hammaddelerle değil, aynı zamanda baharatlar ve çeşnilerle de ayırt edilir . İkincisi, aslında tüm yemeklerimize tat, lezzet ve benzersizlik verir.

Mutfakların vazgeçilmezleri arasında hiç şüphesiz sarımsak vardır ki bazı yemeklerimizin vazgeçilmezi olmasının yanı sıra vücudumuz için çeşitli faydalı özellikleri de vardır. Aslında bu bileşen, allisin varlığı sayesinde gerçek bir doğal antibiyotik olarak kabul edilir. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve çinko da dahil olmak üzere çeşitli mineraller içerir; manganez; iyot; Demir; magnezyum ve diğerleri.

Bu nedenle, sarımsağın şimdiye kadarki en çok yönlü ürünlerden biri olduğunu, hem mutfakta çeşni olarak kullanmak hem de kişisel sağlığımız için ideal olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu nedenle evde yetiştirebilmek iyi ve doğru bir şey olacaktır . Mümkün? İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.

Bahçede sarımsak nasıl yetiştirilir?

Açık kırsalda yaşıyorsanız veya alternatif olarak evinizin yakınında bir araziniz varsa, yeniden küçük bir sarımsak tarlası oluşturabilirsiniz . Bu şekilde, her zaman elimizin altında olma olanağına sahip olacağız.

Bahçıvanlık

Sarımsak ekmeye karar verdiğinizde öncelikle yılın hangi mevsiminde ekeceğinize dikkat etmelisiniz. İdeal mevsim sonbahardır , böylece yaz aylarında hasada devam edebilirsiniz.

Ayrıca, bitki satışında uzmanlaşmış dükkanlarda ekilmek üzere sarımsak satın almak iyi bir uygulamadır ; her zaman ucu yukarı bakacak şekilde toprağa yerleştirin ve yıl boyunca su miktarını abartmadan düzenli olarak filizleri sulayın.

Evin içinde bir plantasyonu yeniden yaratın

Öte yandan bahçeniz olmamasına rağmen sarımsak dikmek istiyorsanız bunu kapalı mekanlarda da yapabilirsiniz. İhtiyacımız olan tek şey bir kap (bir kavanoz yoğurt veya margarin yeterlidir); biraz toprak ve tabii ki birkaç diş sarımsak.

Ev dikimi

Önce elimizdeki kabın dibine delikler açın, onu bir tabağa koyun ve içine iki santimetreden (yaklaşık yarım inç) az toprak dökün. Bundan sonra, bütün sarımsak dişlerini her zaman yukarı bakacak şekilde ve kabuğunu soymadan toprağa sokmaya devam edebilirsiniz . Bu noktada, sadece daha fazla toprak eklemeliyiz, bu sefer yaklaşık bir buçuk inç.

Bu prosedür tamamlandıktan sonra, küçük sarımsak tarlamıza düzenli olarak bakmamız gerekecek. Evde güneşli bir yere koymak , sulamak ve zaman zaman oluşan çiçekleri kesmek gerekir. Bu, sarımsağın tüm lezzetinin korunmasına yardımcı olacaktır.

Zamanla yaprakların varlığını fark etmeye başladığımızda, bu, bitkinin büyümesinin doğru bir şekilde ilerlediği ve önümüzdeki yazdan itibaren çalışmalarımızın meyvelerinden yararlanabileceğimiz anlamına gelir.