Artık satın almak zorunda kalmadan bir sebze bahçesi yetiştirmek ve bol miktarda domates bulundurmak için çok eski bir teknik.

Sofraların gerçek kralı domates, yazın her zaman olduğu kadar kışın da makarnaya ve geleneksel yemeklere eşlik eden soslarda bulunur Onları bahçede yetiştirmek isteyenler için, büyük miktarlarda yetiştirilmelerine izin veren bu eski teknik var. Uzmanlar sırrı açıklıyor , en küçük sebze bahçesi bile herkes tarafından sevilen bu mahsulü parlak kırmızı rengiyle karşılayabilecek. Tekniğe açıklık getirelim mi?

Bahçede domates yetiştirmek: uzman tavsiyesi

Domates yetiştiriciliği için öncelikle tabanı delikli bir kavanoza konulacak tohumdan başlıyoruz. Bu , ilk fideleri elde etmenin ilk adımıdır, her kavanoza yaklaşık 4 domates tohumu koyabilirsiniz. Kavanozlar daha sonra kapalı ve güneşli bir yere yerleştirilecektir (kışın sonunda olması daha iyi).

İlkbaharın ilk günlerinde, sağlam fidanlara yer açacak olan ilk sürgünleri görebileceksiniz. Fidanlık genellikle güçlü ve gelişmiş olanları seçer ve ardından bahçesindeki nakil işlemine devam eder. İdeal konum, doğrudan güneş ışığına maruz kalmayan ve gece boyunca önemli sıcaklık değişimlerinin olmadığı bir yerdir .

yetiştirme domatesleri

Bitkiler bahçeye dikilmeye hazır olduğunda, toprağı ayarlamanın zamanı geldi. Toprağın yeterli beslenmesi için uzman tavsiyesi almak önemlidir .

Sadece bu da değil, belki de sadece doğal malzemelerden yapılmış bir malçla köklerin etrafında doğru bir sıcaklık korunmalıdır Yetiştirmeyi sadece bakteri ve mantarlardan değil, aynı zamanda tehlikeli sıcaklık değişimlerinden korumak için her eylem önemlidir.

Çok sayıda domates bulundurma tekniği

Domateslerin çoğunun tırmanıcı olduğu anlaşıldığından, uzmanların yöntemi iyi bir hasat için bekçilerin yöntemidir. Bu, onlara tırmanacakları bir yapı vermenizin yanı sıra, toprak nemine bağlı kalmadan büyümeleri için doğru ışığı almanızı sağlar.

Domates yetiştirenler genellikle bekçi geçişini ihmal ederler, direğe özen gösterilmez ve sonuç olarak ekim iyi olmaz. Yetersiz ve sallantılı yapısı, optimum miktarda domates olmasına izin vermez, sadece meyvesiz bir bitkiye izin verir.

bahçeden domates

Diğer bir hata da bitkiler kök saldıktan sonra destek vermektir.   Tam da sebzeye ve büyümesine zarar verdiği için önemli ve yararsız bir risktir .

Doğru destek yapısı kesinlikle ahşap veya silikondan yapılır, böylece domates sorunsuz tırmanabilir. Yapı seçimi bitkinin geleceği açısından önemlidir, yetiştirilecek domatesin cinsine uyum sağlaması da önemlidir. Boy gelişimi belirleyicidir, yapı ne kadar iyi olursa domateslerin o kadar fazla büyüyebileceğini unutmamak gerekir.