İşte bitkilerden yaprak bitlerini birkaç sente yok edebilmek için bir ev ilacı: mutfakta ve gerçekten ucuz. Gerçekten o.

Yaprak biti sorununuz var ve onlardan kalıcı olarak nasıl kurtulacağınızı bilmiyor musunuz? Kesinlikle ucuz ve son derece geçerli bir ev yöntemini deneyebilirsiniz . Bitkileriniz yaprak bitleriyle doluysa, daha da ciddi hale getirmemek için bu sorun hızla çözülmelidir. Çare, maliyeti çok az olan ve genellikle tüm mutfaklarda bulunan bir üründen oluşuyor.

Yaprak biti sorunu nasıl belirlenir

Kısaca aşağıda bitkilerinizi ve dolayısıyla dolaylı olarak bizi de etkileyebilecek bir sorundan bahsedeceğiz. Bu sorunun belirli bir adı var gibi görünüyor: yaprak bitleri.

Birçoğu bunu duydu: Bu parazitlerle savaşabilmek için ne yapılmalı? Her şeyden önce, neden bahsettiğimizi ayrıntılı olarak anlamak önemlidir. Kısacası önce düşmanınızı tanımalısınız.

İlk olarak, bu durumlarda pek çok insanın geleneksel pestisitleri değil, bu parazitleri kontrol etmede hala çok etkili olabilecek doğal ilaçları kullanmayı planladığı söylenmelidir .

Ve bunun için çok çekici ve aynı zamanda çok ucuz ve herkes için gerçekten erişilebilir olan da dahil olmak üzere geçerli çözümler var.

Öncelikle yaprak bitlerinin saldırısının sadece bahçenizdeki bitkilere değil, aynı zamanda dairenizdeki bitkilere de zarar verebileceğini göz önünde bulundurun. Bunun nedeni, bu böceklerin bitkilerin içinde bulunan özsuyuyla beslenerek çok hızlı üremeleridir.

Yaprak biti , özsu ile beslenmek için yaprakları deldiği için bitkiye büyük zarar veren otçul bir parazittir .

yaprak bitleri

Genellikle bahar döneminde gelir ve bitkilerin yan taraflarına yerleşir.

Bitkileri periyodik olarak kontrol ederek, gözlerinizle görülebilecek olan istilayı hemen fark edeceksiniz. En önemlisi, sağlıklı bitkiler büyürken sırt ve gövdeleri gölgede kontrol edin.

Sık sık kontrol etmek önemlidir, çünkü bu böceklerin varlığından zamanında haberdar olmanın tek yolu budur.

Yaprak bitlerinin taze bitkilerden, özellikle tomurcuk ve asmalardan elde edilen özsuları tercih ettiğini düşünün. Bu nedenle , bitkilerinize onarılamaz bir şekilde zarar vermeden önce onları ortadan kaldırabilmek için onları zamanında tespit etmeye çalışırken çok dikkatli ve titiz olmalısınız .

Sorun nasıl çözülebilir: çare

Kimyasal versiyondaki pestisitler ve bu türden diğer müstahzarlar doğaya önemli ölçüde zarar verebilir. Bu nedenle, çoğu zaman evlerimizde bulunan doğal ve aynı derecede güvenli ürünlerin kullanımını tercih etmeniz her zaman önerilir.

Yaprak bitleriyle mücadelede en etkili ekolojik maddeler arasında klasik sirkeyi buluyoruz. Bu tür böcekleri bahçenizden ve evde bulunan bitkilerden uzaklaştırmak en uygun çözümdür.

sirke

Bu durumlarda çok faydalı bir bileşik elde etmek için tek yapmanız gereken sirkeyi muhtemelen 1:10 oranında suyla seyreltmek. Unutmayın, bu adımda tam tersini yapmamak esastır.

Söz konusu karışım oluşturulduktan sonra sprey versiyonda bir şişeye dökülebilir Bu kap daha sonra solüsyonu yaprak bitleri ile enfekte olmuş bitkilere püskürtmek için kullanılacaktır.

Bu sorunu tamamen engelleyebilmek için bu prosedür mümkün olduğunca sık yapılmalıdır.

Doğal metodolojilerin sadece ekolojik değil, aynı zamanda çok ekonomik olduğunu unutmayın. Bu nedenle, kimyasalların yalnızca son çare olarak kullanılması tavsiye edilir.

Başka bir alternatif yöntem: işte bu

Ev yöntemi olarak kullanılabilecek bir diğer bileşen de soğana karşılık gelen bileşendir.

soğan

Aslında kaynatılması sayesinde bazı mantar hastalıklarına karşı koruyucu ve önleyici bir etkiye sahip olabilirsiniz.

Bir tencereye 1 litre su dökülerek ve 3 adet ince dilimlenmiş soğan ilave edilerek hazırlanabilir. 15 dakika pişirin ve karışımı soğumaya bıraktıktan sonra püskürtücüye dökün ve ardından bitkilerin üzerine püskürtün.

Bu tedavi 3 günde bir tekrarlanmalı ve soğan yerine kıyılmış sarımsakla da kaynatma hazırlanıp 1 gün suda bekletilebilir. Ardından soğanla yapılan aynı işleme devam edin .

Kısacası, bunlar kesinlikle bu parazitlerden kurtulmanın doğal ilaçları: Dünyada en az 5000 tür var gibi görünüyor ve bitkilerimize gerçekten zarar verebiliyorlar çünkü özsularıyla besleniyor gibi görünüyorlar.

Burada yaprakları delerler ve suyunu yutarlar. Özellikle ilkbaharda tetikte olun: Bitkiler ister evde ister bahçede olsun bu dönemde dikkat üst düzeyde olmalıdır.

Bitkilerimizin sağlığını korumak için şu tavsiyelere uyuyoruz ve kesinlikle tövbe olmayacak: kısacası bugünden sirke bu anlamda da en iyi dostunuz olabilir. Ve sadece sirke değil! Soğanın yardımıyla da olsa görmek inanmaktır.